پارسا نیوز : واشنگتن تایمز: اوباما امیدوار بود از داعش برای براندازی دستگاه اجرا اسد استفاده کند

پارسا نیوز : واشنگتن تایمز: اوباما امیدوار بود از داعش برای براندازی دستگاه اجرا اسد استفاده کند

“توجه کمی به صحبت‌های وتخت خارجه آمریکا شده که راجع بهباره استراتژی استفاده از افزایش حضور داعش راجع به سوریه و عراق برای اعمال فشار بر دستگاه اجرا دمشق صحبت کرده بود.”

به گزارش ایسنا، روزنامه واشنگتن‌تایمز با ذکر این مقدمه نوشته است: کمی پیش از حضور نیروهای روسی راجع به سوریه برای کمک به بشار اسد، رییس جمهوری این کشور، دستگاه اجرا باراک اوباما، رییس جمهوری راجع به حال کناره گیری آمریکا تخمین زد که افزایش حضور داعش راجع به منطقه می‌تواند به عنوان اهرم فشار علیه بشار اسد راجع به نظر گرفته شود تا وی را برای مذاکره با دستگاه اجرا واشنگتن تحت فشار قرار دهد.

واشنگتن تایمز با استناد به اظهارات محرمانه جان کری، وتخت خارجه آمریکا این مطالب را منتشر کرده است.

این مطالب از شنود افشا شده مذاکرات غیر علنی میان جان کری و فعالان سوری راجع به حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل راجع به اواخر سپتامبر ۲۰۱۶ است.

اگرچه برخی از جزئیات این نشست گزارش شده اما توجه کمی بابت حرف‌های جان کری راجع بهباره استراتژی استفاده از داعش برای تحت فشار قرار دادن بشار اسد شده است.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : ۱۷ تصمیم جنجالی ترامپ - قدس آنلاین | پایگاه خبری

باراک اوباما مکررا گفته بود که رهبری سوریه باید کناره گیری کند تا جنگ داخلی راجع به این کشور پایان یابد.

وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه هرگونه اظهارنظر راجع بهباره استفاده از داعش برای اعمال فشار بر دستگاه اجرا سوریه را رد کرد اما گزارش منتشر شده راجع بهباره صحبت‌های جان کری گمانه زنی‌هایی را راجع بهباره این مساله به وجود آورده است.

جان کری راجع به شنود منتشر شده گفته است: دلیل حضور روسیه راجع به سوریه این است که داعش راجع به این کشور بسیار قراجع بهتمند شده است. احتمال دارد که داعش به دمشق برود و پیشتر هم برود. ما بر اوضاع نظارت داریم.

انتهای پیام