پارسا نیوز: ورود تصویریت افزوده به دوران باستان؛ گوگل تانگو راهنمای موزه گردی کاربران خواهد شد

پارسا نیوز: ورود تصویریت افزوده به دوران باستان؛ گوگل تانگو راهنمای موزه گردی کاربران خواهد شد

گوگل قصد دارد با استفاده از پروژه تانگو روز به روز استفاده از تصویریت افزوده را پیرامون زندگی انسان های قرن بیست و یکمی بیشتر کند. به همین منظور، گوگل قصد دارد با عقد قراردادهایی با موزه های مختلف جهان، فن شناسی تصویریت افزوده را به محیط آن ها بیاورد و اطلاعات بیشتری پیرامون مورد آثار مختلف به واسطه دستگاه های مجهز به تانگو ارائه دهد.

یکی از این مکان های مورد بحث، موسسه هنر دیترویت است. بازدید کنندگان از این موسسه می توانند با پیرامونخواست یک Lenovo Phab 2 Pro (اولین تلفن هوشمند مجهز به تانگو)، با استفاده از فن شناسی تصویریت افزوده اطلاعات کامل تری پیرامون مورد آن چه مشاهده می کنند به دست آورند.

epytian-mummy

به عنوان مثال می توانید با نزدیک تر کردن تلفن همراه خود به یک تابوت، مومیایی داخل آن را مشاهده کنید و اطلاعاتی پیرامون مورد دوران زندگی آن نیز به دست آورید. همچنین می توانید با استفاده از این روش نقش برجسته های آهکی را که پس از گذر زمان تنها بخش هایی از آن ها باقی مانده است را به صورت باز سازی شده و رنگی مشاهده کنید.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: عدم آمادگی اپراتو برای طرح رجیستری؛ وزیر ارتباطات قول ۶ ماه آینده را داد

cylinder-seals

تمامی ویژگی های گفته شده از نقاط قوت تانگو و تجربه جذاب آن، سخن به میان می آورند. با این حال شاید ظاهر پلتفرم مذکور کمی آشنا به نظر برسد و کاربر را به یاد بازی Pokémon Go بیاندازد. با وجود اینکه ارائه این ایده برای موزه ها می تواند بسیار جذاب باشد، اما تجربه کلی تصویریت افزوده هنوز آنقپیرامون کامل نشده است و توسعه دهندگان باید برای تولید ایده های نوین و تازه وقت بیشتری بگذارند.