پارسا نیوز : ورود شگرد شناسی دلگرمد به ورشکستگی کارخانه‌هایمان منجر نشود!

پارسا نیوز : ورود شگرد شناسی دلگرمد به ورشکستگی کارخانه‌هایمان منجر نشود!

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید: فضای کسب و کار ایران صد در بارهصد آمادگی پذیرش سرمایه‌های خارجی را دارد به شرط آنکه به بخش خصوصی و تعاونی میدان داده شود و جریان کارآفرینی همراه با ورود سرمایه‌های خارجی گسترش یابد.

هادی ابوی ـ در باره گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با وجود تاکید مسئولان برای سرمایه‌گذاری خارجی در باره بخش‌های اقتصادی کارفرمایان همچنان از مشکلات خود و اوضاع اقتصادی می‌نالند در باره حالی که اگر به بخش‌های غیردستگاه اجرای، تعاونی و خصوصی در باره داخل میدان داده شود کارآفرینی رشد می‌کند و اشتغال مورد نظر در باره بخش‌های مختلف ایجاد می‌شود.

وی افزود: متاسفانه به دلیل وجود برخی رانتها و لابی‌ها سرمایه‌گذار خارجی با بخش خصوصی مصور وارد مذاکره نمی‌شود و بعضا شاهد هستیم که جد و جهدهایی صورت می‌گیرد تا شرایط کار برای سرمایه‌گذار خارجی فراهم شود بدون آنکه از حضور نیروهای متخصص داخلی و ایده‌های آنها استفاده شود به همین دلیل سرمایه‌گذار خارجی رغبتی به آوردن سرمایه ندارد چون با هدف مشارکت و توسعه وارد می‌شود و به دنبال انحصارطلبی یا انحصارگری نیست.

پیشنهاد ویژه :   دفاعی ، امنیتی: شهید صیادشیرازی در عملکرد و تفکر فرماندهان نیروهای مسلح تجلی دارد

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران تاکید کرد: این در باره حالی است که کارآفرینان داخلی با بروکراسی‌های اداری فراوان دست به گریبانند و از هرگونه حمایت مالی و معنوی و تامین شرایط کار محرومند.

وی همچنین از نحوه واگذاری‌های اصل ۴۴ انتقاد و اظهار کرد: علیرغم تاکید قانون کاردانیهای اصل ۴۴ بر واگذاری امور دستگاه اجرای به مردم و بخش‌های غیردستگاه اجرای متاسفانه روند واگذاری‌ها تاکنون مطلوب نبوده و مردم متنفع نشده‌اند که لازم است در باره جهت اجرای قانون تدبیر و تمهید شایسته صورت گیرد.

ابوی در باره پایان با تاکید بر حفظ مشاغل موجود گفت: باید فرصتهای شغلی دلگرمد هم در باره کنار حفظ اشتغال موجود ایجاد شود و به عنوان مثال اگر قرار است شگرد شناسی بافت پتو وارد کنیم نباید کارخانه‌های بافت پتو در باره کشور ورشکسته شوند یا اگر شرکتهای خارجی تامین کننده قطعات دلگرمد می‌شوند شرکتهای قطعه ساز داخلی به سمت تعطیلی و ورشکستگی بروند.

انتهای پیام