پارسا نیوز: پارسا – احیای بافت ‌”تاریخی و ‌کهن” اصفهان را پیگیری می‌کنم/برای تبدیل شهردار نظری ندارم

پارسا نیوز: پارسا – احیای بافت ‌”تاریخی و ‌کهن” اصفهان را پیگیری می‌کنم/برای تبدیل شهردار نظری ندارم

اصغر برشان در گفت‌وگو با خبرنگار پارسا در اصفهان اظهار داشت: مجموعه لیست امید مجموعه‌ای است که مسئولیت آن را ائتلاف اصلاح طلبان پذیرفته است و این مجموعه طی فرآیندی کنار هم آمدند و از تخصص‌های مختلف و تجربه‌های متعددی در زمینه‌های مرتبط با مسائل شورا و شهر برخوردار است، علاوه بر اینکه این لیست از افراد متخصص برخوردار است و حدود ۵ نفر از این لیست هم عملا در کار شورا تجربه دارند.

وی با اشاره به برنامه‌های پنجمین دوره شورای شهر اصفهان برای رسیدگی به مهم ترین معضلات شهری افزود: شاید در یک سری مسائل کلان عمومی و مسائل جنبی نیاز به تغییراتی باشد.

ایجاد بستر مناسب برای توسعه فضای کسب‌ و کار

منتخب پنجمین دوره شورای شهر اصفهان گفت: در مسائل اصلی در حقیقت چندین اصول کلی از جمله ترافیک و مسائل زیست محیطی وجود دارد اما یکی از مصادیق تبدیل ما به صورت خاص بحث ایجاد بسترهای مناسب توسعه فضای کسب و کار است که باید به این موضوع به صورت ویژه اهتمام داشته باشیم.

وی ادامه داد: علاوه بر جریان‌های روزمره مانند ترافیک، مسائل زیست محیطی، فضای سبز و خدمات، مسئله بستر سازی برای رونق کسب و کار است که با بحث جذب توریست و آماده سازی رفع موانع می‌تواند تحقق پیدا کند که خوشبختانه در مجموعه ما فرد متخصص با این موضوع وجود دارد، همچنین باید بستر و شرایطی در سازوکارها و سیاست گذاری‌های شهری برای جذب توریست فراهم بیاوریم.

برشان با بیان اینکه مجموعه خدمات شهرداری مسائل خاص صنفی دارد که باید بر روی این مسائل از نظر ساختار سازمانی اصلاحاتی صورت بگیرد، تصریح کرد: این کار عملا در تخصص من است و من آمده‌ام که یک سری کارهای حاشیه‌ای که مشکل مجموعه سیستم کارمندان و مجموعه خدمات شهرداری است در قالب ساختار سازمانی ساماندهی و عملیاتی کنم.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: رقیب جدی بنز S کلاس؛ نسل جدید آئودی A8 معرفی شد

وی گفت: یکی از ویژگی‌هایی که مکمل جذب توریست است و در کلان جریان مدیریت شهری آن طور که باید و شاید به جایگاه آن توجه نشده بحث احیای بافت تاریخی و احیای بافت‌های کهن است، هرچند اقدامات کوچکی در این راستا صورت گرفته است ولی قطعا ما می‌خواهیم در این زمینه سیاست گذاری لازم را انجام دهیم که بافت‌های تاریخی احیا شود.

منتخب پنجین دوره شورای شهر اصفهان بیان کرد: یکی از بافت‌های تاریخی اصفهان “جلفا” است که این بافت تاریخی احیا شده ولی بسیاری از بافت‌های تاریخی ما میان تهی شده است بنابراین باید سازوکارها و تدابیری اندیشیده شود تا بتوان بافت‌های تاریخی را احیا کرد.

وی در ادامه افزود: به جای آنکه اقدام به گسترش بی‌رویه شهر کنیم باید احیا بافت‌ها و ایجاد معابر و ساز و کار مناسب برای احیای بافت تاریخی را در دستور کار قرار دهیم تا هویت شهری ما باقی شود، این کار سبب جذب توریست خواهد شد توریستی که به ایران و حتی اصفهان سفر می‌کند توریست فرهنگی است و برای دیدن آثار تاریخی سفر می‌کند پس با احیای بافت تاریخی به افزایش و جذب توریست مدد کرده‌ایم.

توجه شورای شهر جدید به حلقه چهارم شهر اصفهان

برشان با اشاره به برنامه‌های کلان اظهار داشت: در رابطه با برنامه کلان باید به این نکته توجه داشت که در بحث کلان نگری قطعا یکی از اهدافی که شورا باید دنبال کند توجه خاص و ویژه به ” حلقه چهارم شهر” است چرا که اگر شورا بر روی این موضوع برنامه ریزی نکند و جذب مدد‌های دولت و جذب بودجه‌های ملی رینگ چهارم را عملیاتی نکند قطعا شهر در آینده نزدیک دچار مشکل خواهد شد، همان طور که اگر برای رینگ سوم فکر اساسی نشده بود در حال موجود مسئله ترافیک شهر به بن بست رسیده بود که اجرایی کردن این گونه برنامه‌ها نیازمند برنامه‌ای مدون است.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: هاشمی، ناطق نوری و روحانی فردای ۲۵ بهمن چه گفتند؟

همراه با تعامل سازنده حق‌آبه مردم اصفهان را پیگیری می‌کنیم

وی با اشاره به معضل آب در شهر اصفهان افزود: مسئله آب یک مسئله ملی است و قطعا ما همگام و همراه در تعامل سازنده با مجموعه مسئولان استانی و کشوری در رابطه با مسئله احیای زاینده رود و حق آبه مردم اصفهان اقدام خواهیم کرد چرا که حیات اصفهان به زاینده رود است و قطعا یکی از اولویت‌ها و برنامه‌های این دوره از شورا رفع معضل آب است.

منتخب پنجمین دوره شورای شهر اصفهان بیان کرد: البته باید گفت مشکل آب اصفهان تنها به دست شورای شهر حل شدنی نیست، شورا هم باید با سایر نهادها و سازمان‌های استانی و جذب بودجه‌های ملی برای مسئله آبرسانی اقدامات لازم را انجام دهد.

وی به برنامه‌های پنجمین دوره شورای شهر اصفهان در راستای فعالیت‌های عمرانی و مدیریت شهری اشاره و خاطرنشان کرد: قطعا روند عمومی برنامه‌هایی که در اصفهان ۱۴۰۰ تعریف شده است باید به روال خود دنبال شود و احیانا ممکن است این برنامه نیاز به اصلاحات و جایگزینی اولویت‌بندی‌ها داشته باشد و باید سیاست‌های کلانی که یک برنامه مصوب است دنبال شود.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: «پلدختر» خفته بر روی چاه نفت اما فقیر/مطالبه ۹ ساله مردم روی زمین مانده است - پارسا | پایگاه خبری

برشان گفت: به طبع یکی از ویژگی‌های اصفهان باقی نظافت محیط شهری و فضای سبز این شهر است که قطعا باید سیر بهبود و تکامل پیدا کند نه اینکه رو به نزول پیش برود.

وی در پاسخ به این سئوال که در پنجمین دوره شورای شهر اصفهان اولویت با مسائل عمرانی است یا فرهنگی، اضافه کرد: هر کدام جایگاه خود را دارد و هیچ کدام نمی‌تواند تحت الشعاع کار دیگری قرار گیرد هرکدام با توجه به میزان اولویت و وظایف فرعی و اصلی باید جایگاه خود را داشته باشد.

منتخب پنجمین دوره شورای شهر اصفهان در خصوص انتخاب شهردار جدید اظهار داشت: در خصوص شهردار و گزینه شهرداری طبق قانون باید نخستین کاری که شورا انجام می‌دهد انتخاب شهردار باشد قطعا ما رایزنی‌های لازم را در این باره انجام می‌دهیم تا به هر صورت شهردار منتخب شهرداری باشد که بتواند مجموعه اهدافی را که ما در برنامه‌ها و مجموعه نیازهایی که در آینده از وی داریم، پیاده سازی کند و بتواند با کادر مدیریتی که در زیر مجموعه‌ها، معاونت‌ها، مدیران مناطق و سازمان‌ها دارد، پاسخگوی ضروری‌های مردم شریف اصفهان باشد.

وی گفت: در حال موجود بر روی فرد یا گزینه خاصی یا ابقا و تبدیل و جابه‌جایی شهردار نظری نداریم و قطعا براساس اصول و موازینی که برنامه ریزی می‌کنیم امیدواریم در نخستین فرصت وضعیت شهردار عملیاتی شود و شاهد این باشیم که شهرداری در خور و شان اصفهان و مجوعه نیازها باشد.

انتهای پیام/