پارسا نیوز: پارسا – اصفهان آماده میزبانی از طلایه‌داران نهضت خادمان حسینی

پارسا نیوز: پارسا – اصفهان آماده میزبانی از طلایه‌داران نهضت خادمان حسینی

به گزارش پارسا از اصفهان، این اجلاس هر سال با حضور مداحان، واعظان و خادمان حسینی قبل از آغاز ماه محرم در یکی از استان‌ها برگزار می‌شود و امسال اصفهان نخستین‌بار میزبان این اجلاس سراسری است.

اصفهان آماده میزبانی از خادمان حسینی

استاندار اصفهان با اشاره به برگزاری اجلاس سراسری تجلیل از خادمان و پیرغلامان حسینی گفت: این اجلاس هر سال ۱۰ روز قبل از ماه محرم با محوریت بسیج صداو سیما در یکی از استان‌های کشور برگزار می‌شود که در امسال نخستین‌بار اصفهان میزبان برگزاری این رویداد مهم فرهنگی مذهبی در کشور است.

رسول زرگرپور افزود: استقبال خوبی به‌ویژه از طرف مداحان و وعاظ صورت گرفته و تاکنون برای هماهنگی هرچه ، چندین جلسه ستاد راهبری تشکیل و کمیته‌ها و وظایف هر کمیته مشخص شده که باید هرچه سریعتر فعال شوند.

وی با اشاره به تامین منابع مالی این اجلاس و مشارکت دستگاه‌های مختلف در این زمینه می‌گوید: با  توجه به اینکه مردم ولایتمدار و متدین و حسینی استان اصفهان مانند دیگر نقاط کشور به‌صورت خودجوش تامین کننده منابع مالی این نوع مراسم‌ و همایش‌ها هستند و از طرفی نظری هم برای استفاده از امکانات دولتی در این خصوص وجود ندارد، باید تامین منابع مالی از طریق کمک‌های ‌‌مردمی و سازمان‌های غیردولتی پیگیری شود.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : «کاکرین»، مؤسسه‌ای برای ارتقای سلامت جهان/تصمیم‌سازی آگاهانه بر مبنای شواهد در حوزه سلامت

۱۴  دوره اجلاس و تجلیل از ۶۰۰ خادم حسینی

در ۱۴ دوره گذشته بیش از ۵۰۰ نفر از پیرغلامان بالای ۸۰ سال سن در ایران و بیش از ۱۰۰ مداح موثر بین‌المللی در این اجلاس‌ تجلیل شده‌اند.

این آیین معنوی آغازگر سوگواری‌های شیعیان جهان در ایام شهادت اباعبدالله الحسین (ع) است و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان دبیری این اجلاس راه برعهده دارد.

دبیران کمیته‌های هفت‌گانه هم برای برگزاری جلسات هماهنگی به‌منظور برگزاری هرچه بهتر این اجلاس در اصفهان معرفی شده‌اند.

استاندار اصفهان تعیین سهمیه هیأت‌های مذهبی استان را برای حضور در این اجلاس خواستار شد و گفت: این موضوع باید از طریق کمیته‌ها پیگیری و مشخص شود.

زرگرپور همچنین با بیان اینکه سازمان میراث فرهنگی باید چند میراث ناملموس استان را برای ثبت ملی در این اجلاس معرفی و مستندسازی کند، گفت: معرفی چند شخصیت برتر و بزرگ خادمان حسینی باید در کمیته‌ها مورد بررسی قرار گیرد.

اشک شوق طلبه جوان اصفهانی

مجید طلبه جوانی است که با شنیدن خبر برگزاری اجلاس تجلیل از پیرغلامان در اصفهان اشک شوق می‌ریزد و می‌گوید: وظیفه همه ماست تا ابتدا خودمان با نهضت خادمان و پیرغلامان حسینی آشنا شویم و سپس دیگران را با این نهضت آشنا کنیم، آنها کار بزرگی برای شناساندن امام حسین (ع) و اهل بیت (ع) می‌کنند و باید قدر این انسان‌های بزرگ را بدانیم چرا که بسیاری از آنها عمر خود را صرف این اقدام بزرگ می‌کنند.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: سیگای میلیاردی در قزوین توقیف شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

وی اضافه می‌کند: بسیار خوشحالم که امسال اصفهان میزبان این اجلاس بزرگ است و برای همه ما باعث افتخار است، سال گذشته که این مراسم در بندرعباس برگزار شد و پرچم سبز را به استاندار اصفهان دادند اشک شوق ریختیم.

آئین تاسوعا و عاشورا، متمرکز برگزار شود

استاندار اصفهان با تاکید بر استفاده از فضای حماسی منبعث از حماسه شهادت شهدای مدافع حرم، اظهارداشت: با عنایت به پرستش و علاقه دیرینه مردم ولایت‌مدار اصفهان به ساحت مقدس حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام، مسئولان باید تلاش کنند که آئین مذهبی تاسوعا و عاشورای حسینی که به‌صورت با شکوه اما در محل‌های مختلف برگزار می‌شود، به صورت متمرکز و با حضور خیل عظیم مردم ولایت‌مدار و متدین اصفهان برگزار شود.

از بندرعباس تا اصفهان

پرچم سبز حسینی اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی در آئین اختتامیه این اجلاس در بندرعباس از طرف استاندار هرمزگان به اصفهان سپرده شد تا افتخار میزبانی از اجلاس پانزدهم نصیب شهر گنبدهای فیروزه‌ای شود.

زرگرپور با ابراز خوشحالی از برگزاری این مراسم در اصفهان، می‌گوید: استان اصفهان خود را برای برگزاری باشکوه و در شأن پیرغلامان و خادمان حسینی آماده می‌کند.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: همایش توجیهی« شورای زکات» در شهرستان صومعه سرا برگزار شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

وی ادامه می‌دهد: مبارزه بی‌نظیر و حماسی امام حسین (ع) و ۷۲ تن از یاران باوفای ایشان در واقعه کربلا، فضا و حرکتی ایجاد کرد که در همه زمان‌ها آن حضرت نماد عزت و مشعل فروزان مبارزه با طاغوت‌های زمانه تا انتهای تاریخ باشد.

استاندار تصریح کرد: در ماه محرم وظیفه همه ما این است که پیام نهضت عاشورا را به همه جهانیان منتقل کنیم چون بشر امروز تشنه پیام نهضت امام حسین(ع) است.

مداحان حسینی پیام نهضت عاشورا را به نسل جوان منتقل کنند

زرگرپور بیان داشت: مداحان و پیرغلامان حسینی در ایام ماه محرم پیام نهضت عاشورا را به نسل جوان به‌طور شفاف منتقل کنند و به تبیین اهداف قیام سیدالشهدا (ع) به نسل جوان بپردازند.

پرچم بارگاه و آستان مقدس امام حسین (ع) که بوسیله خادمان امامزاده سید مظفر (ع) بندرعباس و سید عبدالعزیر به نمایندگی از حرم امام حسین (ع) در مراسم تجلیل از خادمان و پیرغلامان حسینی در بندرعباس حمل می‌شد، به محل برگزاری مراسم آورده شد و بوسیله استاندار هرمزگان به استاندار اصفهان که میزبان دور بعدی این اجلاس است واگذار شده بود.

‌انتهای پیام/