پارسا نیوز: پارسا – بهزیستی ساوه برای تحقق برنامه‌ها نیازمند مشارکت خیران است

پارسا نیوز: پارسا – بهزیستی ساوه برای تحقق برنامه‌ها نیازمند مشارکت خیران است

به گزارش پارسا از اراک،  دستگیری از مستمندان و انفاق به نیازمندان از زیباترین خصلت های نیکوی مؤمنان است و به همین دلیل، موردتوجه فراوان در متون دینی واقع شده است؛ به گونه های که می توان آن را در کنار نماز، برجسته ترین تعریف مورد تأکید قرآن دانست.

این درحالی است که در بهار قرآن و ماه مبارک رمضان این کار اهمیتی دوچندان دارد که در این راستا بهزیستی شهرستان ساوه با مشارکت موسسه بانو سمیه از موسسات خیریه فعال استان مرکزی مراسم گلریزانی برای کمک به نیازمندان باحضور مسئولان و خیران برگزار کردند.

ائمه هدی(ع) احسان و نیکوکاری را یکی از اصول ارزشمند جامعه اسلامی برشمرده‌اند

امام جمعه ساوه گفت: بهره‌گیری از توصیه‌های دینی در تدوین پیوست فرهنگی در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی مدنظر و پررنگ باشد تا اثرگذاری برنامه‌های پیشگیری و مقابله بیشتر نمایان شود.

حجت‌الاسلام سیدابراهیم حسینی با اشاره اهمیت برآوردن نیازهای دیگران htc,n: کمک به دیگران و انجام کار نیک یکی از بارزترین خصوصیات پیشوایان دینی ماست و هرگاه سخن از وظایف مسلمانان مطرح می‌شود، ائمه هدی(ع) احسان و نیکوکاری را یکی از اصول ارزشمند جامعه اسلامی برشمرده‌اند.

وی تصریح کرد: یکی از بزرگترین مشکلات اجتماعی، که همواره بشر با آن مواجه است علی‌رغم پیشرفت‌های صنعتی و مادی، فاصله طبقاتی است و این مسئله سبب کم‌رنگ شدن عدالت، ترویج مفاسد اخلاقی و آسیب‌های اجتماعی و در نهایت اساس و بنیان اخلاقی و رفتاری جامعه را برهم می‌زند.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: سزاوار نیست نسبت به فاجعه بزرگ سوریه بی‌تفاوت باشم

وجدان کاری باید سرلوحه کاری مسئولان و کارکنان در ساوه قرار بگیرد

فرماندارساوه گفت: ملت ما از مسلمانان صدر اسلام بهترند و اگر مردم ما بهترین مردم هستند ما نیز باید بهترین خدمت‌گزاران باشیم و این مهم را در عمل نشان دهیم و همه باید در جهت رفع مشکلات و ارائه خدمات مطلوب، ماندگار و اساسی گام برداریم و وجدان کاری باید سرلوحه کارها قراربگیرد.

محمدبهاروند با اشاره به اهمیت توجه به نیازمندان از دیدگاه اسلام افزود: یکی از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی تاسیس نهادهای خدمت‌رسان از جمله کمیته امداد و سازمان بهزیستی و کمک‌رسانی به قشر نیازمند جامعه اسلامی است.

وی تصریح کرد: رفع نیازهای مردم و همچنین جلب اعتماد و رضایت مردم بهترین سرمایه مسئولان است که در این راستا مسئولان  به عنوان خدمتگزار مردم به این مهم افتخار کنند و در راستای خدمت‌رسانی بدون منت به مردم تلاش کنند. 

فرماندار ساوه عنوان کرد: باید تلاش شود مشارکت مردم در رفع مشکلات نیازمندان افزایش یابد، از آنجایی که کمیته امداد یک نهاد مردمی است، باید بخش مشارکت‌ها افزایش یاید تا نحوه امدادرسانی به نیازمندان بهتر شود.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: پارسا - نظام جمهوری اسلامی ایران ارزشمندترین ثمره نظام تفکر دینی است

 وی ادامه داد: تراکم امکانات و سرمایه‌های مالی در دست قشری از جامعه مانع از توزیع عادلانه آن می شود و با غنی شدن ثروتمندان هر روز فقیرتر می‌شوند و این سیر سبب تشدید شکاف طبقاتی و اجتماعی در جامعه می شود بنابراین توجه به نیازهای محرومان سبب تزکیه روح،کاهش آسیب‌های اجتماعی و همچنین کاهش شکاف طبقاتی در جامعه می شود.

بهاروند اضافه کرد: کار در سازمان بهزستی، کاری طاقت‌فرسا است و باید به پرسنل این مجموعه خسته نباشید و هم تبریک گفت زیرا در خدمت مددجویانی با نیازهای ویژه هستند که این اقدام آنها هم اجر معنوی و هم برکات مالی به دنبال دارد.

فرماندار ساوه تصریح کرد:خوشبختانه با پیروزی انقلاب اسلامی شاهد حضور مشارکت خیران به عنوان سرمایه های اجتماعی در کنار دولت در حوزه‌های مختلف عمرانی، آموزشی و درمانی و هچین خدمت‌رسان به قشر نیازمند جامعه هستیم.

بهزیستی به کمک و مشارکت خیران نیاز دارد

رئیس سازمان بهزیستی ساوه گفت: سازمان بهزیستی با چالش‌هایی از جمله تهیه ویلچر، برنکارد، تخت بیمارستان و سمعک داخل گوش مواجه است.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: دیده بان - پارسا|

فاطمه آرزومند با اشاره به اقدامات بهزیستی افزود: انجام فعالیت‌هایی از قبیل اعتیاد، پیشگیری، معلولیت، سالمندان، طلاق، کودکان بی‌سرپرست، بیماران اعصاب و روان بر دوش بهزیستی سنگینی می‌کند و نیاز به همکاری بین‌بخشی شدیدی دارد تا به نتیجه مطلوب برسیم.

وی تصریح کرد: در هر فعالیت بهزیستی، اگر فعالیت سایر ارگان‌ها نباشد به بن‌بست خواهیم رسید و باید بسیج عمومی به وجود بیاید تا شاهد تحول در جامعه باشیم.

رئیس سازمان بهزیستی ساوه عنوان کرد: حساس‌سازی نسبت به معلولیت، اعتیاد و طلاق در جامعه باید انجام شود و در بحث معلولیت نیز باید مشاوره‌های ژنیتک قبل از ازواج جدی گرفته شود و می‌تواند باری را از روی دوش جامعه بردارد که هم از بعد اقتصادی و هم فرهنگی تاثیرگذار است.

وی ادامه داد: سازمان بهزیستی ارگانی تخصصی تسن که با کمک مراکز غیردولتی به جامعه هدف خدمت رسانی می کند، سازمانی که با بودجه مشخص و با توجه به نیازهای مختلف و با‌مشارکت‌های نقدی و غیرنقدی در حوزه‌های درمانی، تحصیلی، مناسب‌سازی مسکن روستایی و شهری فعالیت می‌کند که البته با این وجود سازمان بهزیستی با چالش‌هایی از جمله تهیه ویلچر، برنکارد، تخت بیمارستان و سمعک داخل گوش مواجه است.

گزارش از لیلا گراوند

انتهای پیام/