پارسا نیوز: پارسا – تخلفات هدفمندی زمان انتخابات در بسیاری از نقاط کشور‌‌ انجام شد /شورای نگهبان شفاف و بدون خط قرمز به تخلفات ‌رسیدگی کند

پارسا نیوز: پارسا – تخلفات هدفمندی زمان انتخابات در بسیاری از نقاط کشور‌‌ انجام شد /شورای نگهبان شفاف و بدون خط قرمز به تخلفات ‌رسیدگی کند

به گزارش پارسا از اهواز، طلاب و اساتید حوزه‌های علمیه استان خوزستان با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند: رسیدگی شفاف و بدون خط قرمز به خطای خاطیان و متخلفان سبب اطمینان مردم به ساز و کار انتخاباتی و دلگرمی دلسوزان نظام و اعتقاد به حساسیت نظام به باقی رأی مردم می گردد.

متن این بیانیه به شرح زیر است: به روشنی می‌دانیم و می‌دانید، الگوی حکومتی «جمهوری اسلامی» مبتنی بر مردم سالاری دینی، از ابداعات مهم معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی قدس الله نفس الذکیه است که با افتخار تمام، نزدیک به چهار دهه، از طریق مراجعه به آرای عامه مردم شریف ایرانف به حیات خود ادامه دا و بنیان‌های آن بیش از پیش مستحکم گشت و شجره طیبه‌ای شد که «اصلها ثابت و فرعها فی‌السماء» و آب و خاک این سرزمین از نعمت‌های بی‌کران آن سرشار شده است.

باقی و حراست از این شجره طیبه که آرمانش آبادانی دنیا و آخرت مردم است، در گرو حفاظت از جمهوریت و اسلامیت ان است.  در روزهای که گذشت بار دیگر خروش بیش از چهل میلیونی ملت بزرگ و شریف ایران اسلامی، روحی تازه در کالبد آن دمید و بار دیگر، باعث گردید بدخواهان و دشمنان این سرزمین انگشت حیرت به دندان بگیرند و فکر هرگونه تعدی و تجاوز را از سر خود بیرون کنند.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: برای آزمایش های موشکی از هیچ کشوری اجازه نمی‌گیریم - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

با این وجود، در کمال تعجب و علی‌رغم هشدارهای کم‌سابقه و شاید بی‌سابقه مقام معظم پیش دادن، مشاهده شد که تخلفات هدفمند و مشکوک به سازمان یافتگی، در بسیاری از نقاط کشور، قبل، حین و بعد از زمان برگزاری انتخابات انجام شد که در تاریخ نظام مقدس اسلامی مقل و مانندی برای آن سراغ نداریم. دردمندانه استدعا داریم به بخشی از سخنان مقام معظم پیش دادن در حرم رضوی توجه بفرمایید:

آنچه در مورد انتخابات من عرض می کنم این است که در امر انتخابات مرّ قانون باید عمل بشود؛ نتیجه انتخابات «ملت هرچه شد این معتبر است، این قانون است. بنده در انتخابات ها دخالت نمی کنم…فقط یک جا بنده دخالت میکنم و آن جایی است که کسانی بخواهند در مقابل رأی مردم و انتخاب مردم بایستند و با مزاحمت در مقابل رأی مردم، رأی مردم را بشکنند. هر کس بخواهد با نتیجه آراء ملت در بیفتد بنده در مقابلش می‌ایستم.

آیا این اقدامات حقیقتا مصداق، مزاحمت، شکستن و در افتادن با رای مردم نیست؟ آیا مرّ قانون اجرا شده است؟

ما امضا کنندگان این نامه، جمعی از اساتید حوزه علمیه استان خوزستان، با اذعان به فصل الخطاب بودن شورای محترم نگهبان و اعتماد تمام به حسن امانت داری آن شورا نکاتی چند را متذکر می شویم:

۱٫ اطمینان مردم به ساز و کار برگزاری انتخابات و مسئولان برگزار کننده به آسانی به دست نیامده که با سوء عملکرد عده‌ای از دست برود؛ رسیدگی شفاف و بدون خط قرمز به خطای خاطیان و متخلفان سبب اطمینان مردم به ساز و کار انتخاباتی و دلگرمی دلسوزان نظام و اعتقاد به حساسیت نظام به باقی رأی مردم می گردد.

۲٫ باید برای قضاوت تاریخ روشن گردد که چه کسانی دست به این تخلفات زده اند و مسببین آن که بوده اند؟ و بدین سان مسئولین خدوم دولتی و غیر دولتی از موضع اتهام خارج گردند و اعتماد به امانت داری کلیت مجریان انتخابات ترمیم گردد.

۳٫ برخورد قاطع با متخلفین سبب منع و پیشگیری از ارتکاب جرم بوسیله سایر دست اندر کاران می گردد. باید همگان بدانند در صورتی که بازیچه سیاست بازی دنیاطلبان گردند، دستان توانمند قانون دامن آنها را خواهد گرفت و راه فراری از آن وجود ندارد!

۴٫ شورای نگهبان مطابق نص قانون اساسی نگاهبان شرع و قانون اساسی است! متذکر می گردد اعضای محترم این شورا در محضر پروردگار یکتا و مردم شریف ایران مسئول هستند و باید در محکمه عدل الهی پاسخ گوی عملکرد خود باشند. مردم هیچ انتظاری جز اجرای مرّ قانون از این شورای محترم ندارند.

۵٫ لازم است با رسیدگی کامل به گزارش تخلفات، متخلفین در هر رتبه و مقامی که هستند، بدون هیچ اغماضی به قوه قضائیه معرفی شوند و شورای نگهبان به عنوان مدعی در این زمینه، فرایند قضایی را تا حصول نتیجه دنبال کند.

۶٫ بدیهی است که در صورتی که این فرایند در اثر اطاله دادرسی مشمول گذر زمان گردد، سبب دلسردی مردم می گردد. لازم است مراحل کار به صورت واضح به اطلاع مردم برسد و در نهایت نتیجه اقدامات مشخص و اعلام شود.

در پایان بار دیگر با تشکر از اقدامات مجاهدانه آن نهاد محترم ، با تأکید بر فصل الخطاب بودن قانون متذکر می گردد عدم رسیدگی به این تخلفات هدفمند سبب تجری و تحریک متخلفین و دست اندازان به رأی و حقوق ملت می‌شود و امید است که برخورد قاطع با مسببان این اقدامات، دامان پاک نظام اسلامی را از سوء عملکرد عده ای محدود مبرا سازد.

به گزارش پارسا بیش از ۱۱۱ طلبه و استاد حوزه‌های علمیه استان خوزستان این بیانیه را امضاء کرده‌اند.

انتهای پیام/