پارسا نیوز: پارسا – عرضه کله‌ و پاچه و انواع حلیم و آش در ماه رمضان بدون تعویض قیمت + نرخ انواع خوراک‌ها

پارسا نیوز: پارسا – عرضه کله‌ و پاچه و انواع حلیم و آش در ماه رمضان بدون تعویض قیمت + نرخ انواع خوراک‌ها

احمدرضا اخوان ارجمند در گفت‌وگو با خبرنگار پارسا در اصفهان با اشاره به قیمت انواع حلیم و آش در ماه رمضان، اظهار داشت: در این ایام حلیم بادمجان ممتاز ۱۰ هزار تومان، درجه یک ۹ هزار و درجه دو ۸ هزار تومان عرضه می‌شود.

وی افزود: آش شله قلمکار ممتاز با گوشت ۷ هزار، درجه یک ۶ هزار، آش آبادان و شیرازی ۵ هزار تومان در تمام ایام رمضان فروخته می‌شود.

رئیس اتحادیه کباب و بریانی اصفهان به اشاره به قیمت انواع حلیم در ایام رمضان بیان کرد: امسال حلیم شیر ممتاز با تزئینات کامل ۹ هزار، درجه یک ۸ هزار، حلیم ساده ۷ هزار و حلیم عدس با بهای ۶ هزار تومان عرضه می‌شود.

عرضه کله و پاچه بزرگ و کوچک بدون تعویض نرخ

وی با اشاره به اینکه اصفهانی علاقه خاصی به خرید کله و ‌پاچه در ایام رمضان دارند و یک وعده افطار را حتما به صرف این غذای پرکالری اختصاص می‌دهند، گفت: در این ایام قیمت کله و پاچه بزرگ با ۴ عدد پاچه ۴۰ هزار و کوچک آن ۳۵ هزار تومان در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد.

اخوان ارجمند در پاسخ به سئوال که قیمت کله و پاچه چند درصد نسبت به ماه‌های قبل از رمضان تعویض کرده است، اظهار داشت: نرخ این کالای پروئینی بستگی به کشتار، عرضه و تقاضا دارد زمانی که ذبح گوسفند افزایش یابد به‌تبع بهای کله و پاچه کاهش می‌یابد.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: سایه رنج بر سر کارگران کوره های آجر پزی«بوکان» - پارسا | پایگاه خبری

وی ادامه داد: با عدم عرضه، قیمت آن افزایش می‌یابد، زیرا طرز تهیه کله و پاچه با پخت حلیم، آش و عدس که مواداولیه آن در بازار است، فرق دارد.

رئیس اتحادیه کباب و بریانی اصفهان افزود: براساس قاعده‌، کله و پاچه فروشی‌ها باید برای تمیزکاری و کارهای اولیه پخت و پز حدود ۱۰ هزار تومان بر قیمت تعیینی برای عدم جبران خسارت بگذارند.

وی در پاسخ به سئوال مجدد خبرنگار پارسا پیرامون اینکه قیمت کله و پاچه نسبت به ماه‌های قبل و ماه رمضان سال گذشته چقدر تعویض داشته است، گفت: از زمستان سال گذشته قیمت گوشت گوسفندی ۱۰ هزار تومان افزایش داشته به نسبت زمانی که گوشت قرمز گران شود کشتار اندک و توانایی خرید مردم برای گوشت کاهش می‌یابد و به‌تبع نرخ کله‌و پاچه افزایش دارد.

اخوان ارجمند در ادامه تاکید کرد: شما خبرنگاران در این بحث‌ قیمت‌ها وارد نشوید، زیرا شغل کله‌پزی شغلی ضعیف است و یک چوب به آن بخورد تمام است.

وی اظهار داشت: قیمت انواع حلیم بادمجان، آش شله قلمکار هم همانند ماه‌های قبل از ماه رمضان عرضه می‌شود و هیچ‌گونه تعویض قیمتی نداشته‌ایم.

 عرضه بریانی و کباب در ایام رمضان بدون تعویض قیمت/ نرخ‌ها همانند نوروز ۹۶

رئیس اتحادیه کباب و بریانی اصفهان گفت: در ایام رمضان به دلیل کاهش قدرت خرید مردم نرخ کبابی و بریانی همانند نوروز ۹۶ عرضه می‌شود و هیچ‌گونه افزایش نرخ نداریم.

پیشنهاد ویژه :   حسینیه پارسا: ماجرای به آتش کشیدن کعبه بواسطه یزید

وی با بیان اینکه سال گذشته و امسال قیمت بریانی در اصفهان افزایش قیمت نداشته است، افزود: با افزایش مواد اولیه اعم از گوشت قرمز، حامل‌های انرژی و دستمزدها، درصد اندکی نرخ‌ها نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

اخوان ارجمند در پاسخ به اینکه امسال قیمت گوشت قرمز با افزایش ۵ تا ۸ هزار تومان روبه‌رو بوده و چگونه بر نرخ بریانی و کبابی نداشته است، اظهار داشت: به عنوان مثال هنگامی که یک کیلو گوشت ۵ هزار تومان گران شود، گرانی آن با تقسیمات لازم درصد اندکی بر بهای بریانی و کبابی اثرگذار است.

وی دامه داد: محصولات ما سقف قیمتی مشخصی دارند، هر دست بریانی بسته به کیفیت و نوع مواد مصرفی بین ۸ تا ۱۳ هزار تومان در واحدهای صنفی کبابی و بریانی شهر اصفهان عرضه می‌شود.

رئیس اتحادیه کبابی و بریانی اصفهان یادآور شد: سقف قیمت هر پرس کباب کوبیده بدون گوجه ۱۰ هزار تومان است و هر پرس کباب مخلوط ۱۴ هزار تومان به فروش می‌رسد.

وی با اشاره به فعالیت ۴۵۰ واحد کبابی و بریانی پروانه‌دار در اصفهان، اظهار داشت: اتحادیه با همکاری اداره بهداشت و بازرسی اداره صنعت، معدن و تجارت استان و اتاق اصناف اصفهان تمام ظرفیت‌ها را بکار گرفته تا نظارتی کامل بر واحدهای صنفی داشته باشد.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: رئیس جمهور فعلی در تراز انقلاب اسلامی نیست/ کسی که منتقدان را به جهنم حواله می‌دهد عامل خفقان کشور است

اخوان ارجمند اضافه کرد: در ایام رمضان، بازرسان اتاق اصناف بر قیمت تمام واحدها در سراسر شهر اصفهان، اداره صنعت به شکایات شهروندان و اداره بهداشت هم بر کیفیت مواد غذایی استفاده در کبابی‌ها و بریانی‌ها نظارت کامل دارند.

وی افزود: ۱۲ بازرس اتحادیه به طور منظم از واحدهای عرضه‌کننده کباب و بریانی شهر اصفهان بازرسی کرده و موارد مختلف از جمله وضعیت بهداشتی و قیمت‌ها را نیز مورد بررسی قرار می‌دهند.

رئیس اتحادیه کبابی و بریان اصفهان با بیان اینکه نظارت و بازرسی تمام واحدها در ایام ماه مبارک رمضان به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته است، بیان کرد: تمام واحدها برای فعالیت ملزم به داشتن کارت بهداشت هستند.

وی با اشاره به ساعات کاری واحدهای صنفی کبابی و بریانی در ایام رمضان، افزود: در این ایام تمام واحدها طبق بخشنامه ارسالی اداره اماکن از ساعت ۱۴ بعدازظهر تا بعد از افطار به شکل بیرون بر فعالیت دارند، اما بعد از افطارخدمات برای تمام شهروندان و متقضایان در سالن‌ها ارایه می‌شود.

انتهای پیام/