پارسا نیوز: پارسا – ماموریت «کلاه‌‌سفیدها» در «زندان زنان» حلب/ روایت شاهدان غربی از تیم اورژانس تروریست‌ها

پارسا نیوز: پارسا – ماموریت «کلاه‌‌سفیدها» در «زندان زنان» حلب/ روایت شاهدان غربی از تیم اورژانس تروریست‌ها

لمی کیالی، خبرنگارپارسا، حلبسوریه : در جریان بازدیدی که به همراه شماری از فعالان رسانه‌ای خارجی از بیمارستان چشم «حلب» داشتیم، پرچم‌های جبهه النصره و گروه داعش و تجهیزات سعودی، ترکیه‌ای و آمریکایی را مشاهده کردیم، یبمارستانی که گروه‌های تروریستی آن را به «زندان زنان» تبدیل کرده و سازمان «کلاه سفید‌ها» هم در آن مستقر شده بود؛ سازمانی که ادعا می‌کند به دنبال اقدامات انسانی است، در حالی که به شکل مستقیم با جبهه‌ تروریستی النصره مرتبط است.

خبرنگار پارسا هنگام حضور در یکی از مقرها در بیمارستان، تجهیزات پزشکی و ماسک‌هایی را به تصویر کشید که در سمت راست آن پرچم‌های جبهه تروریستی النصره قرار داشت؛ علامت‌ای آشکار بر ارتباط کلاه‌سفیدها با گروه‌های تروریستی.

خبرنگار پارسا با «ایلر مورینا» (Ilir morina ) خبرنگار آلمانی و فعال در زمنیه حقوق کودکان به گفت‌وگو پرداخته و از وی درباره مشاهداتش در بیمارستان چشم سئوال کرد، بیمارستانی که تروریست‌ها آن را به زندان تبدیل کرده بودند و تجهیزات آلمانی،‌مالزیایی و سعودی در آن وجود داشت.

خبرنگار پارسا از وی سئوال کرد: شما در حال اماده در بیمارستان چشم قرار دارید که به زندان تبدیل شده بود و داعش و الجبهه الشامیه و چند گروه دیگر از آن استفاده می‌کردند، شما داروهایی را که منبع آن آلمان، مالزی و عربستان سعودی بود با چشم خود مشاهده کردید، درباره مشاهدات خود برایمان بگویید.

فعال آلمانی در پاسخ گفت: دیدم کشورهای زیادی اینجا آمده بودند تا با دولت سوریه بجنگند، همانطور که می‌دانید عربستان سعودی بزرگترین حامی تروریست‌هاست، به همین سبب ما در اینجا اجناس و تجهیزاتی را که از عربستان ارسال شده بود، و نیز تبلیغات رسانه‌ای سعودی را مشاهده کردیم،‌ همچنین از کشور ما آلمان هم افرادی را که شستشوی مغزی داده بودند برای جنگ علیه سوریه به اینجا آورده‌اند.

وی افزود : من آنچه را که اینجا مشاهده کردم، پیش‌بینی می‌کردم ببینم، اما خیلی خوب است که این مسئله را به تصویر بکشیم و آنچه را در اینجا مشاهده کردیم به دوستان،‌ خانواده‌ها و مردم خود(آلمان) منتقل کنیم، امیدوارم این پیام را با خود منتقل کنیم و چشمان مردم را باز کنیم تا حقیقت را بشناسند.

پیشنهاد ویژه :   اخبار ویژه: بانک مرکزی مجوز فعالیت ۶ هزار باجه بانکی پست بانک را صادر کرد

خبرنگار پارسا پرسید: موضوع کلاه‌سفیدها اهمیت زیادی در کشورهای بزرگ پیدا کرده است، نظر شما درباره آنها چیست به ویژه با توجه به اینکه آثار آنها را در مکانی که پزشکی نبود و تبدیل به زندان شده بود، دیدید، نظر شما درباره کلاه‌سفیدها چیست؟

     آل سعود در پوشش جمعیت‌های خیریه از تروریست‌های تکفیری پشتیبانی می‌کند

این فعال آلمانی پاسخ داد : تمام اقدامات و کارهای کلاه‌سفیدها صد در صد جعلی، گمراه‌سازی و دروغ‌پردازی است، آنها فقط در کنار افراد مسلح غاصب آدمکش هستند و از این گروه فقط به منظور ایجاد عکس و ویدئوهای تبلیغاتی استفاده شده است.

«جانیس لی کورثامپ» (Janice lee korthamp) روزنامه‌نگار و فعال رسانه‌ای آمریکایی هم از جمله کسانی بود که از این بیمارستان بازدید کرد، خبرنگار پارسا از وی سئوال کرد سازمان کلاه‌سفیدها به دنبال رساندن چه پیامی بوده در حالی که در کنار جبهه النصره و داعش فعالیت می‌کند؟

فعال رسانه‌ای آمریکایی تاکید کرد: تفاوت زیادی میان پیامی که این افراد می‌خواهند ارسال کنند و آنچه در عمل انجام می‌دهند، وجود دارد، پیامیکه آنها می‌خواهند ارسال کنند، این است کهکارهایشان انسان‌مساعد است، اما اقداماتشان در حقیقت اقدامات تروریستی است و این مسئله را خیلی واضح در اینجا دیدیم.

این فعال رسانه‌ای آمریکا خاطر نشان کرد: معتقدم که کلاه‌سفیدها تیم نجات و اورژانسی مخصوص شبکه القاعده هستند و من آنها را دیدم که چگونه سلاح به دست می‌گیرند و به شبکه القاعده کمک می‌کنند از طریق حمل اجساد پس از آنکه شبکه القاعده آنها را اعدام می‌کنند که این کار را از طریق فیلم‌ستاندن و تهیه ویدئویی که آن را پخش می‌کنند، انجام می‌دهند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل: اخبار افغانستان | سیاست پاکستان در افغانستان از نگاه مشاور سیاست خارجی ترامپ - اخبار پارسا

خبرنگار پارسا پرسید: پس چرا این کلاه‌سفیدها از سوی قدرت‌های بزرگ جهان مورد تجلیل و تقدیر قرار می‌گیرند؟

این فعال رسانه‌ای آمریکا اظهار داشت: پاسخش خیلی ساده است به خاطر اینکه، کلاه سفیدها را خود همین قدرت‌های بزرگ به وجود آورده و از آنها به عنوان یک کالا برای مردم باختر تبلیغ می‌کنند تا از احساسات لطیف مردم در باختر سوء‌ استفاده کنند تا از آنها پشتیبانی و تضور شود که  گروه‌های انسانی هستند.

«کری انجلیک» (Kari angeliqe) تهیه‌کننده نروژی هم یکی دیگر از افرادی است که خبرنگار پارسا از وی درباره مشاهدات خود و وجود آنچه «دفاع مدنی» خوانده می‌شود، سئوال کرد.

خبرنگار پارسا سئوال کرد: ما در حال اماده در این زندانی هستیم که در حقیقت بیمارستان چشم بود و تروریست‌ها آن را به زندان زنان تبدیل کرده بود، از مشاهدات خود در این بیمارستان بگویید در حالی که ما در بیمارستان چشم،‌ ابزارها و وسایلی را مشاهده می‌کنیم که بر روی آنها عبارت «الدفاع المدنی» حک شده است.

انجلیک پاسخ داد : در ابتدا شوکی به ما وارد شد، چرا که این اقدام غیراخلاقی تبدیل بیمارستان به زندان را اینجا دیدیم، شرایط زندان بسیار رعب‌آور بوده،‌ من هرگز نمی‌گویم هنگامی که این گروه‌های تروریستی مختلف را دیدم،‌ غافلگیر شدم، همچنین از آنچه الدفاع المدنی ادعا می‌شود، هم غافلگیر نشدم. هر فردی که منطق درستی داشته باشد باید بداند که دفاع مدنی یا کلاه‌سفیدها بخشی از تروریست‌ها هستند.

در حلب هیچ چیز از تروریسم گروه‌های تکفیری در امان نماند، آنها تنها به محروم کردن کودکان از آموزش و تعلیم بسنده نکردند، بلکه مدارس آنها را به مقرهای نظامی خود و کلاس‌های درسی آنها را به انبارهای تسلیحاتی خود تبدیل کردند.

پیشنهاد ویژه :   اخبار تکنولوزی : چالش نهنگ آبی تمام شد/ سازندگان آن بازداشت شدند - پارسا

«ونیسیا بیلی» روزنامه‌نگار انگلیسی هم از جمله کسانی است که شاهد مدارسی بوده که تروریست‌ها ویران کرده بودند و به سئوال خبرنگار پارسا پاسخ داد.

خبرنگار پارسا از وی پرسید : شما اکنون در مکانی هستید که سازمان کلاه‌سفیدها از آن به عنوان مقری در نزدیکی جبهه النصره استفاده می‌کرد، از مشاهدات خود در اینجا برایمان بگویید.

ونیسیا بیلی پاسخ داد: مسئله دهشت‌آور و حیرت‌انگیز این بود که بلافاصله پس از ورودمان به اینجا، مکانی را دیدیم که متعلق به جبهه النصره بود و بیش از دو متر با مکان استقرار کلاه سفیدها فاصله نداشت. هنگام ورود به اولین اتاق،‌ شواهد زیادی پیدا کردیم مبنی بر اینکه کلاه سفیدها از سوی بسیاری از کشورهای جهان همچون انگلیس، ایالات متحده آمریکا و کشورهای اروپایی دیگر پشتیبانی مالی می‌شوند و این بزرگترین دلیل بر همکاری آنها با سازمان تروریستی است که نامش را کلاه سفیدها گذاشته است.

«پیر لی کورف»( Pierre le corf) روزنامه‌نگار فرانسوی فعال در زمینه حقوق بشر هم از دیگر اعضای این هیئت رسانه‌ای بود که در گفت‌وگو با خبرنگار پارسا درباره انواع سازمان‌هایی که در مدارس حلب حضور داشتند، اظهارنظر کرد.

وی در این باره به خبرنگار پارسا گفت : اینجا تمام سازمان‌هایی که به مدیریت این بیمارستان می‌پرداختند، حضور داشتند از جمله سازمان (uossm) که یک سازمان فرانسوی است،‌ همچنین یک جمعیت پزشکی آمریکایی سوری اینجا فعالیت می‌کرد که عملا بیمارستان را اداره می‌کرد. جالب اینکه عبارت‌هایی که سردر بیمارستان نوشته شده بود، به شکل عجیبی عبارت‌هایی است که در ظاهر به آمریکا تجاوز می‌کند، اما در عین حال می‌بینیم که این سازمان، سازمانی آمریکایی است. همانطور که می‌بینیم اینجا در ظاهر بیمارستان است ولی شعارهایی که نوشته شده نشان می‌‌دهد تحت سیطره جبهه النصره و مدیریت آن بوده است.

انتهای پیام./