پارسا نیوز : پتنت مشتاقد اپل راه را برای نمایشگرهای تمام صفحه هموار خواهد کرد

پارسا نیوز : پتنت مشتاقد اپل راه را برای نمایشگرهای تمام صفحه هموار خواهد کرد

پتنت مشتاقدی از اپل با عنوان «دستگاه های الکترونیکی با نمایشگرهای دارای منفذ» به ثبت رسیده که به تولیدکنندگان لوازم الکترونیکی امکان ساخت موبایل ها و تبلت هایی با نمایشگرهای تمام صفحه را خواهد داد.

پیرامون حال اماده زیبایی تلفن های همراه تحت تأثیر مهم ترین جزء آنها یعنی صفحه نمایش قرار گرفته و شکل ظاهری تمام اسمارت فون ها به صورت یک صفحه نمایش پیرامون قسمت جلویی و وسط دستگاه پیرامون آمده که اطراف آن را سنسورها و سخت افزارهای دیگر پوشانده است.

برخی از این سنسورها مانند حسگر نور، حسگر مجاورت و دوربین سلفی می توانند پیرامون شالوده شیشه محافظ صفحه نمایش قرار گیرند اما پیرامون مقابل اسپیکر مکالمه و دکمه هوم می بایست بدون مانع پیرامون پیرامونسترس کاربر قرار بگیرند.

اما اپل برای کاهش هرچه بیشتر ضخامت و حجم گجت هایش پتنتی را به ثبت رسانده که سنسورها و دیگر المان ها را به منافذی پیرامون داخل قسمت های فعال نمایشگر منتقل می کند. منفذهای مذکور می توانند خالی باشند و یا از شیشه، پلیمر و یا سرامیک های شفاف پوشیده شوند.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: «خود زنی» به بهانه التیام پیراموندهای روحی و روانی پیرامون سایه غفلت مسئولان آموزش و پرورش+تصاویر

19689-20597-170110-hole-2-l

موقعیت حسگرها دقیقا پیرامون راستای منافذ بیان شده خواهد بود که امکان جذب نور، امواج رادیوی و سیگنال های صدا را فراهم خواهد کرد. همچنین میکروفون، دوربین، آنتن و دیگر اجزا نیز دسترسی آزادانه و بدون مشکل را خواهند داشت پیرامون حالی که به ظاهر تلفن همراه لطمه ای وارد نخواهند کرد.

ابعاد و شکل منفذهای بیان شده نیز بسته به کاربرد ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال دوربین احتیاج به یک دهانه و با ابمرسوم متناسب با لنز خود خواهد داشت پیرامون حالی که ابعاد مورد نیاز برای دیگر سنسورها ممک است کمتر باشد.

علاوه بر آن اپل پیرامون پتنت مشتاقد خود به باز شدگی هایی پیرامون جلو و پشت دستگاه اشاره کرده که ممکن است پیرامون آنها از نمایشگرهای OLED شفاف استفاده شود و زمانی که کاربر به پیرامونون آن نگاه می کند تصویر دیجیتالی را روی دنیای تصویری ببیند.

هنوز مشخص نیست که آیا اپل از شگرد شناسی صفحه نمایش پیشرفته پیرامون آیفون های آینده استفاده خواهد کرد یا خیر اما شایعاتی خبر از وجود یک نسخه ویژه با نمایشگر تمام صفحه پیرامون سال جاری می دهند.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : دستیابی به اقتدار جهانی با پیشرفت علم و دانش کشور