پارسا نیوز: پورتال وزارت کشور

۱۳۹۶/۳/۹ سه شنبهوزارت کشور … با ابراز تأسف از استمرارِ اهتمامِ برخی برای دروغگویی و جعلِ حقایق و تأکید بر پیگیری حقوقی اینگونه اقدامات، ‌همگان را برای بازگشت به قانون فرا می خواند.

به گزارش پارسا، متن کامل یادداشت رسانه ای وزارت کشور به شرح زیر است:

باسمه تعالی

ملت شریف ایران

مستحضرید که در پی برگزاری شکوهمندانه انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و حضور حماسه آفرین پرشور و شعور اقشار متنوع ملت در صحنه تعیین سرنوشت، برخی اجزاء‌ و چهره های یک جریان سیاسی موجود در انتخابات، اعتراض خود نسبت به روند برگزاری و نتایج انتخابات را خارج از چارچوب های قانونی دنبال می کند و متأسفانه در این روند از هیچ گونه سیاه نمایی و انتشار مطالب خلاف واقع و انتساب افعال و اعمال سوء به سازمان مردمی برگزار کننده انتخابات و وزارت کشور به عنوان مجری قانون انتخابات و پشتیبان این روند، فروگذار نمی کند.

در آخرین نمونه از این وضعیت، یک کانون موسوم به دانشگاهیان وابسته به همین جریان، سیاهه ای از مطالب خلاف واقع و اعمال سوء را در قالب یک نامه سرگشاده به وزارت کشور نسبت داده است که بدینوسیله ضمن ابراز تأسف، مطالب منتشر شده در این نامه قویاً رد می شود.

وزارت کشور ضمن تمجید و تقدیر چندباره از ملت رشید ایران به پاس حماسه آفرینی ۲۹ اردیبهشت ماه و با ابراز تأسف از استمرارِ اهتمامِ برخی برای دروغگویی و جعلِ حقایق و تأکید بر پیگیری حقوقی اینگونه اقدامات، ‌همگان را به بازگشت به قانون فرا می خواند.

وزارت کشور همچنین، تأکید می کند که انتخابات در سراسر کشور با حضور مجریان، ناظران، بازرسان و نمایندگان نامزدها برگزار شده و صورتجلسات در ۶۲ هزار و ۳۸۱  شعبه اخذ رای این انتخابات در سراسر کشور، به امضاء همه اطراف قانونی و از جمله مجریان و ناظران محترم شورای نگهبان رسیده و نتیجه شمارش آراء انتخابات بر اساس تجمیع همین صورتجلسه های امضاء شده اعلام شده است و ان شاا… با اعلام تأیید صحت انتخابات از سوی شورای محترم نگهبان، جزئیات نتایج شمارش آراء‌ سراسر کشور در پارسا منتشر می شود.

در پایان تصریح می شود؛ انتشارمطالبِ خلاف واقع در خصوص انتخابات و وزارت کشور که می تواند تشویش افکار عمومی را در پی داشته باشد، به صورت قانونی؛ پی گیری خواهد شد./

مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور

 

پیشنهاد ویژه :   سیاست خارجی: آمریکا ۱۴ شخصیت حقیقی و حقوقی را در ارتباط با ایران ممنوعیت کرد