پارسا نیوز : پیشنهاد مانع فوتبال ایران به بهانه‌ی اعدام در باره ورزشگاه‌ها + نامه فیفا

پارسا نیوز : پیشنهاد مانع فوتبال ایران به بهانه‌ی اعدام در باره ورزشگاه‌ها + نامه فیفا

یک سازمان فرانسوی، مانع کلی فوتبال ایران را خواستار شده است. در بارهخواستی که با تکیه بر برگزاری اعدام در باره ورزشگاه‌ها به فیفا ارجاع شده و دبیرکل فدر بارهاسیون جهانی فوتبال نیز از آن حمایت کرده است.

به گزارش ایسنا، پایگاه فرانسوی SOfoot فرانسه نوشت که فیفا اخیرا بندی به اساسنامه خود اضافه کرده که در باره آن با تکیه بر حقوق بشر، در بارهصدد برخورد با کشورهایی است که در باره استادیوم‌های ورزشی اعدام برگزار می‌کنند.

نام ایران نیز به عنوان کشوری که اقدام به این کار کرده، در باره گزارش فیفا آمده است. در باره ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۶ در باره نیریز در باره استان فارس یک اعدام در باره ورزشگاه فوتبال به فیفا گزارش شده است.

در باره همین راستا سازمان خصوصی حقوق بشری ECPM در باره فرانسه به این شرایط اعتراض کرده و به همین خاطر نامه‌ای به جیانی اینفانتینو رئیس فیفا ارسال کرده تا او از اخبار موجود در بارهباره اعدام در باره ورزشگاه‌ها آگاه شود. این سازمان مشخصا در باره نامه‌اش از فیفا بایسته‌ تا ایران را مانع و از تمامی رقابت‌های بین‌المللی حذف کند.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: قاتل آتنا ۴ شهریور محاکمه می شود

رافائل چنول هازان Raphaël Chenuil-Hazan مدیر این سازمان در بارهباره نامه به رئیس فیفا گفت:‌ فیفا نمی‌تواند بگوید که به این رفتار بی‌توجه است. اگر من یک بازیکن بودم در باره جایی که یک انسان اعدام شده، بازی نمی‌کردم.

فیفا در باره نهایت با ارسال نامه‌ای به این اتفاقات واکنش نشان داده است. فاطما سامورا دبیرکل فیفا در باره این نامه نوشته است: “فیفا این اقدامات را محکوم می‌کند. من قصد دارم در باره آینده با فدر بارهاسیون فوتبال ایران در بارهباره این موضوع مذاکره کنم و از طریق برنامه‌های خود جلوی این اقدام را خواهیم گرفت. ماده ۳ اساسنامه به فیفا این قدر بارهت را می‌دهد که برخلاف این اقدامات عمل کنیم”.

انتهای پیام