پارسا نیوز: کارگاه یک‌روزه آموزش پاپیه‌ماشه در سعدآباد برگزار می‌شود > پارسا


موزه خط و کتابت میرعماد واقع در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد در راستای  آموزش هنرهای سنتی، کتاب‌آرایی و خوشنویسی به علاقه‌مندان، اقدام به برپایی کلاس‌های یک‌روزه آموزش پاپیه‌ماشه، جلد‌سازی سنتی، ساخت کاغذ‌های دست‌ساز، شناخت و آموزش  تهیه جوهر  و رنگ‌های سنتی خوشنویسی و نگارگری کرده است.

کارگاه یک‌روزه آموزش پاپیه‌ماشه در سعدآباد برگزار می‌شود

به‌گزارش پارسا به‌نقل از روابط‌عمومی مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد،  دوره‌های مذکور هر دو ماه یک بار برگزار خواهد شد و اولین دوره آن اختصاص به آموزش ساخت آثار لاکی پاپیه‌ماشه بواسطه استاد زهرا کرمی، همراه با نمایشی از آثار هنری شامل قلمدان و جلد لاکی و صندوقچه‌های روغنی در روز دوشنبه ۲۲ خرداد ماه سال‌ جاری از ساعت ۱۱ تا ۱۳ خواهد داشت.

زهرا کرمی تاکنون موفق به کسب رتبه برتر در پنجمین نمایشگاه بین‌المللی نگارگری، رتبه منتخب در رشته گل‌ومرغ‌سازی نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم و کسب مقام دوم کشوری در رشته طراحی فرش در سال ۶۷  شده است و  برپایی نمایشگاه‌هایی در اکسپو ۲۰۰۵ ژاپن،  موزه بیزانس یونان،  موزه اونسکو لبنان،  آرتیجینیای میلان ایتالیا و نیز ده‌ها نمایشگاه معتبر داخلی را در کارنامه خود دارد.

حضور در دوره های فوق برای عموم رایگان است و علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت نام در این دوره  با شماره تلفن  ۲۷۹۴۰۳۸۷  تماس بگیرند.


تعداد مشاهده خبر: (۶۵)

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: اعلام مهلت یک‌روزه برای شرکت‌کنندگان در آزمون جامع گردشگری > پارسا

گروه خبر: میراث فرهنگی, استانها


کد خبر: ۱۲۳۱۸۴  • کارگاه یک‌روزه آموزش پاپیه‌ماشه در سعدآباد برگزار می‌شود