پارسا نیوز : کرملین ادعای جمع‌آوری اطلاعات شرم‌آور علیه ترامپ را موهوم خواند

پارسا نیوز : کرملین ادعای جمع‌آوری اطلاعات شرم‌آور علیه ترامپ را موهوم خواند

بعد از اینکه مقام‌های اطلاعاتی آمریکا مدعی شدند روس‌ها اطلاعات شخصی شرم‌آوری در بارهباره دونالد ترامپ دارند، کرملین اسناد مربوط به این ادعاها را موهوم و در باره راستای سعی به منظور آسیب زدن به روابط آمریکا با روسیه دانست.

به گزارش ایسنا، به نقل از دیلی تلگراف، سه‌شنبه شب برخی رسانه‌ها از جمله سی ان ان گزارش دادند که یک جاسوس سابق انگلیسی به مقامات اطلاعاتی آمریکا گفته ماموران روسی یکسری اطلاعات شخصی تخریب کننده را در بارهباره رئیس‌جمهور منتخب آمریکا جمع آوری کرده‌اند.

گفته شده که این ادعاها در باره قالب یک ضمیمه به گزارش فوق محرمانه‌ای که چند روز پیش در باره اختیار دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا و باراک اوباما، رئیس‌جمهور در باره حال کناره گیری قرار گرفت، ارائه شد. اما اف بی آی در باره حال فعلی مشغول تحقیق در بارهباره صحت ادعاهای مطرح شده در بارهباره روس‌هاست.

امروز (چهارشنبه) کرملین گفت: این ادعاها موهوم و برای آسیب به روابط آمریکا با روسیه هستند. روسیه روز سه‌شنبه همچنین در باره یک بیانیه ۸۰۰ کلمه‌ای که در باره وب‌سایت سفارتش در باره لندن انتشار یافت، گفت که انگلیس دست به یک “تعقیب و گریز رسمی” علیه دستگاه اجرا ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه زده است.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: انتخابات ۲۰۱۸ و نگرانی‌ها درباره جانشین پوتین

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین ادعاهای “در بارهوغین” مسئولان سازمان اطلاعات آمریکا که هدف از آن ضربه زدن به روابط با واشنگتن است، محکوم کرد.

وی در باره اظهاراتی به خبرنگاران گفت: کرملین اطلاعاتی شرم‌آور پیرامون دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا ندارد.

وی از اصطلاحی استفاده کرد که به دوره شوروی سابق برمی‌گردد و منظور از آن اطلاعات شرم‌آوری بود که از افرادی جمع آوری می‌شد تا با هدف باج خواهی از آنها استفاده شود.

انتهای پیام