پارسا نیوز : گزارش ها حاکی از استفاده دوباره اپل از فولاد ضد زنگ در باره شاسی آیفون ۸ است

پارسا نیوز : گزارش ها حاکی از استفاده دوباره اپل از فولاد ضد زنگ در باره شاسی آیفون ۸ است

با توجه به اطلاعات منتشر شده در باره مجله «DigiTimes» و به نقل از یک منبع تایوانی، اپل برای ساخت شاسی پشت بعدی آیفون ها تأمین کننده فاکسکان را کنار گذاشته و به فولاد ضد زنگ ساخته شده بوسیله کمپانی «Jabil» روی آورده است.

آخرین موبایل اپل که در باره طراحی آن از فولاد ضد زنگ استفاده شده بود، آیفون ۴s بود که شاسی آن بوسیله دستگاه برش CNC تولید و در باره بین دو صفحه شیشه ای در باره پشت و جلو قرار گرفت. شرکت اپل از آیفون ۵ به بعد آلومینیوم را به دلیل سبکی و در باره عین حال مقاومت مطلوب به استیل ترجیح داد و تمام محصولات خودش از آیفون ۷ و اپل واچ گرفته تا مک بوک ها را بر پایه آن توسعه داد.

اکنون شایعه شده که کوپرتینویی ها بار دیگر برای تولید آیفون ۸ به استفاده از فولاد بازگشته اما مراحل ساخت آن به کلی با آنچه در باره آیفون ۴ و آیفون ۴s استفاده می شد، متفاوت است. در باره واقع طبق شایعات به نظر می رسد اپل از متد آهنگری به جای روش مرسوم ریخته گری استفاده خواهد کرد.

پیشنهاد ویژه :   افغانستان: نی: عدم دسترسی به اطلاعات بیشتر از ناامنی مانع تهیه گزارش‌ تحقیقی در افغانستان می‌شود

در باره روش آهنگری، فولاد ضد زنگ به وسیله پرس کاری شکل داده می شود که در باره مقایسه با روش های مرسوم صلبیت فوق العاده ای را به ارمغان می آورد. گفتنی است که با توجه به عطش شدید اپل به ساخت محصولات با کیفیت عالی، برخی از جزئیات مانند رزوه در بارهونی پیچ ها نیاز به اسباب CNC خواهند داشت.

گزارش منتشر شده همسو با شایعات پیشین بوده و به استفاده از طراحی شیشه ای در باره آیفون ۸ اشاره دارد. دیگر شایعات مبنی بر استفاده از صفحه نمایش اولد، شارژ بی سیم و حذف دکمه هوم در باره پرچمدار آتی اپل می دهند.