پارسا نیوز: یادداشت/محمد خلج امیرحسینی شعار «مرگ بر آمریکا» از نگاه آیات قرآن

پارسا نیوز: یادداشت/محمد خلج امیرحسینی شعار «مرگ بر آمریکا» از نگاه آیات قرآن

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پارسا، محمد خلج امیرحسینی عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران طی یادداشتی به موضوع تلاش برخی‌ افراد برای کمرنگ کردن شعار مرگ بر آمریکا پرداخته و اهمیت این شعار از نگاه قرآن پرداخته است،

متن این یاداشت به شرح زیر است:

« بعضی می‌گویند چرا باید مرگ بر آمریکا بگوییم. مگر اسلام دین رحمت و اعتدال نیست؟ بلی اسلام دین رحمت است ولی نه برای افرادی که ظلم و فساد می‌کنند و به جامعه و حکومت اسلامی تعدی می‌کنند.

آیاتی همچون، « إِنَّ اللَّهَ لایُحِبُّ الْمُفْسِدین‏  (قصص/۷۷)، وَاللَّهُ لایُحِبُّ الظَّالِمین‏ (آل عمران/۱۴۰)، … إِنَّ اللَّهَ لایُحِبُّ الْمُعْتَدین‏ (بقره/۱۹۰)» شواهدی از این واقعیت هستند. اسلام دین اعتدال است به این معنا که در جای خود رحیم است و در جای خود شدید. «أَشِدَّاءُ عَلَى الْکُفَّارِ رُحَماءُ بَیْنَهُمْ (فتح/۲۹)»

آزار و اذیت مسلمین و ظلم به جامعه اسلامی آنقدر اهمیت دارد که خداوند آنها را مورد لعن و نفرین خود قرار می‌دهد و می‌فرماید: «أَلا لَعْنَهُ اللَّهِ عَلَى الظَّالِمین‏ »(هود/۱۸). در آیه دیگر لعن به معتدین از زبان پیامبران آمده است که می‌فرماید: « لُعِنَ الَّذینَ کَفَرُوا مِنْ بَنی‏ إِسْرائیلَ عَلى‏ لِسانِ داوُدَ وَ عیسَى ابْنِ مَرْیَمَ ذلِکَ بِما عَصَوْا وَ کانُوا یَعْتَدُونَ» (مائدهآیه ۷۸ ) به این معنی که « کافران بنى‌اسرائیل، بر زبان داوود و عیسى بن مریم، لعن شدند. این بخاطر آن بود که گناه کردند و تجاوز مى‌نمودند».

پیشنهاد ویژه :   سیاسی: پارسا - دخالت جاسوسان آمریکایی در عملیات «کربلای۴»

خداوند ظالمین و متجاوزین و بویژه سران آنها را بطور مصداقی مورد نفرین خود قرار داده است. خداوند به اصحاب اخدود که تعداد زیادی از مومنین را شکنجه داده و سوزاندند، «مرگ بر اصحاب اخدود» می‌گوید. خداوند به ابولهب که اتفاقا عموی حضرت پیامبر (ص) بود ولی ظلم و جفای زیادی به ایشان کرد، می‌گوید. «تَبَّتْ یَدا أَبی‏ لَهَبٍ وَ تَب»‏ (مسد/۱) یعنی بریده باد دستش.

حال آمریکا را در نظر بگیریم که جنایات و ظلم‌های بیشماری را در حق بشریت انجام داده است. میلیون‌ها نفر را در خانه‌های خود در ویتنام، ژاپن، کره، افغانستان، عراق، یمن، سوریه و ایران به خاک و خون کشیده است. بسیاری از حکومت‌های مردمی را در کشورهای مختلف بویژه در ایران سرنگون کرده است. جلوی پیشرفت و خودکفائی بسیاری از کشورها از جمله ایران را گرفته یا کند کرده است.

آمریکا فساد و فحشاء را در نقاط مختلف جهان بطرق مختلف رواج داده و بسیاری از مردم بی‌گناه همانند مردم عراق و ایران را محکوم به مانع‌های ظالمانه و زورمدارانه نموده است. بسیاری از دیکتاتورهای جهان همچون پهلوی، آل‌سعود و آل‌خلیفه را مورد پشتیبانی همه‌جانبه خود قرار داده است. از کشور غاصب و دژخیم و کودک‌کش رژیم صهیونیستی بطور تمام قد دفاع نموده است.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

ترس و بیم از اسلام و مسلمین را با امکانات وسیع رسانه‌ای خود در جهان ترویج نموده است. آیا این همه جنایت و ستم در حد جنایت محدود اصحاب اخدود نیست که خداوند در مورد آنها می‌فرماید: مرگ بر اصحاب اخدود. در واقع شعار مرگ بر آمریکا، ترجمه امروزی آیاتی همچون “قُتِلَ أَصْحابُ الْأُخْدُودِ” و “أَلا لَعْنَهُ اللَّهِ عَلَى الظَّالِمین” است. جالب آنکه این شعار آنقدر برای آمریکا سنگین و خوارکننده است که رئیس‌جمهور آن خواستار قطع این شعار است حال آنکه قرآن به ما فرموده است که به آنها بگوییم تا از این عصبانیت خود بمیرید. … قُلْ مُوتُوا بِغَیْظِکُم‏ … (آل عمران/۱۱۹).

در اینجا ذکر دو نکته ضروری است: اول آنکه مخاطب شعار مرگ بر آمریکا، نه مردم و سرزمین آمریکا بلکه سران آن و سیاست‌های شیطانی آنها است. دوم آنکه شیفتگان و مرعوبین آمریکا که گاهی می‌گویند آمریکا خوب شده است و باید با او کنار بیاییم و گاهی می‌گویند او ابرقدرت و کدخدا است و نباید عصبانیش کنیم، در مسیر صحیح قرآنی حرکت نمی‌کنند. شیطنت و استکبارورزی آمریکا امری ریشه‌دار و ذاتی است و با لبخند یک مسئول آمریکایی تبدیل نمی‌یابد و با تهدیدهای توخالی آنها هم ره به جایی نمی‌برد چرا که، إِنَّ کَیْدَ الشَّیْطانِ کانَ ضَعیفاً. مادامی که مسئولین کشور همانند مردم واقعا تابع ولی‌فقیهی باشند که با اعتقاد و شجاعت می‌فرماید دوران “بزن در رو” گذشته است، آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: چهره‌ زمین در صد سال آینده به چه شکلی در خواهد آمد

بی‌جهت نیست که بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) جملات فراوان و مهمی در خصوص ماهیت شیطانی آمریکا دارند. « آمریکا دشمن شماره اول بشر و ما است، آمریکاى جهانخوار، بزرگترین دشمن اسلام و مسلمانان جهان می‌‏باشد، آمریکاى حیله‏‌گر، دشمن شماره یک است و به خون اسلام و استقلالشان تشنه، در نهاد و سرشت آمریکا، کینه و دشمنى با اسلام ناب محمدى(ص) موج مى‏زند”، “آمریکا دشمن شماره یک مردم محروم و مستضعف جهان است، آمریکا براى سیطره سیاسى و اقتصادى و فرهنگى و نظامى خویش بر جهان زیر سلطه، از هیچ جنایتى خوددارى نمی‌نمایند، آمریکا دشمن همه ادیان است حتى مسیحیت، آمریکا اصلاً اعتنا به ادیان ندارد و جز منافع خودش را نمی‌‏خواهد.» از این‌رو هم او می‌فرماید: «هرچه فریاد دارید، بر سر آمریکا بکشید که همین فریاد همگانى «مرگ بر آمریکا» براى او مرگ می‌‏آورد» (صحیفه امام، ج ۱۰، ص ۳۷۳).

در اینجا به کوری چشم آن فرعون مغرور و خودشیفته که آرزوی حذف این شعار زیبا و قرآنی را در ایران دارد، قربه الی الله می‌گوییم، «مرگ بر آمریکا».

انتهای پیام/