پارسا نیوز: یارانه افراد کم‌درآمد را می‌توان افزایش داد/ جهانگیری با دفاع از دختر وزیر شأن خود را پست آورد/ مجری مناظره قادر به کنترل نامزدهای انتخاباتی نیست

به گزارش پارسا از اصفهان، حمیدرضا فولادگر شامگاه شنبه در مسجد جامع اصفهان اظهارکرد: انتخابات شوراها رو به سیاسی شدن است و از تخصصی بودن خارج شده است.

وی افزود: به شرایطی رسیده‌ایم که باید میان ۲ گفتمان انتخاب کنیم، ویژگی‌های گفتمان‌های نامزدهای انتخاباتی متفاوت است و باید مردم به درستی و آگاهانه تصمیم بگیرند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: در انتخابات ریاست جمهوری باید با محک و معیار مقام معظم حرکت دادن نامزده مورد نظر را انتخاب کرد که با فرض اعتقاد همه نامزدها به نظام جمهوری اسلامی باید دقت کرد که مواضع، سوابق و گذشته کدام نامزدها به نظرات رهبر معظم انقلاب نزدیک‌تر است.

* جهانگیری با دفاع از دختر وزیر آموزش و پرورش شأن خود را پست آورد

وی تصریح کرد: برای تشخیص فرد اصلح یا باید خود مردم تحقیق کنند و یا اینکه به بزرگان و آگاهان جامعه مراجعه کرده و به جمع‌بندی نهایی برسند؛ بنابراین وظیفه همه این است که علاوه بر شناخت فرد اصلح، او را به دیگر افراد جامعه نیز معرفی کند.

فولادگر ادامه داد: این امیدواری وجود دارد که تا ۲ هفته آینده نیروهای انقلابی نتیجه گرفته و یا در صورت کشیدن انتخابات به مرحله دوم، پیروزی برای نیروهای انقلاب رقم بخورد.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: واترگیت دیگری در راه است؟ - قدس آنلاین | پایگاه خبری

وی خاطرنشان کرد: براساس نظرسنجی‌ها، جمع آرای کاندیداهای ارزشی و انقلابی از جمع دیگر نامزدهای انتخاباتی پیشی گرفته است؛ مناظره روز گذشته نتوانست آرای مردم را نسبت به روحانی و جهانگیری به خود جذب کند؛ جهانگیری با بیانیه خواندن جریان اصلاحات و دفاع بی‌منطق از دختر وزیر آموزش و پرورش شأن سیاسی خود را پست آورد و نسبت به مناظره اول که بهتر اماده شده بود، بسیار ضعیف عمل کرد.

* مجری برنامه مناظره قادر به کنترل نامزدهای انتخاباتی نیست

رئیس کمیسیون پیگیری و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی عنوان داشت: حجت‌الاسلام رئیسی و میرسلیم نیز نسبت به مناظره اول به خوبی ظاهر شدند و به جریان انقلابی و نیروهای اصولگرا مدد زیادی کردند.

وی اضافه کرد: عدم راندن مجری برنامه مناظره‌های ریاست جمهوری در جریان مناظره یکی از ضعف‌های بزرگ مناظره‌ روز گذشته بود چراکه برخی نامزدها از جمله آقای روحانی به جای پاسخ به سؤالات مجری به مباحث خواست خود می‌پرداختند.

فولادگر خاطرنشان کرد: صدا و سیمای جمهوری اسلامی باید در برنامه مناظره‌ها سؤال‌کننده باشد چراکه رسالت صدا و سیما بیش از این است؛ اگر مجری برنامه مناظره ریاست جمهوری قادر به کنترل نامزدهای انتخاباتی نیست، صدا و سیما باید این مسؤولیت را به فرد دیگری بسپارد.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: مرمت بافت تاریخی ابرکوه ادامه می‌یابد > پارسا

* یارانه افراد کم‌درآمد را می‌توان با حذف یارانه افراد پردرآمد افزایش داد

وی تأکید کرد: نامزدهای نیروهای انقلاب در مناظره سوم باید به ارائه برنامه‌های اقتصادی خود در بخش خدمات، گردشگری، معادن، نفت بپردازند و با عدد و رقم برنامه‌های کاهش رکود و ایجاد بیکاری را اعلام کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان داشت: مبلغ یارانه‌ها برای بیش از ۵۰ درصد مردم رقم ناچیزی است و با حذف یارانه افراد پردرآمد می‌توان یارانه افراد کم‌درآمد را افزایش داد.

وی اضافه کرد: نیروهای اصلاح‌طلب و اعتدال‌گرا با داشتن اعداد و ارقام قصد انتقاد به عملکرد دولت قبلی دارند؛ اصلاح‌طلبان به دنبال این بودند که احمدی‌نژاد در انتخابات حضور داشته باشد تا بتوانند نقاط ضعف دولت گذشته را برجسته کرده و انتخابات را به یک انتخابات دوقطبی تبدیل کنند و فضا را تعویض دهند که این موضوع با تدبیر مقام معظم حرکت دادن حل شد.

فولادگر متذکر شد: اگرچه بحث انتخابات شوراها یک موضوع اجتماعی و فرهنگی است و وظایف شهری برعهده نمایندگان آن است اما انتخابات پیش روی شوراها برای اصلاح‌طلبان بسیار مهم است و انتخابات شوراها را کمتر از انتخابات ریاست جمهوری نمی‌دانند؛ انتخابات شوراها برای اصلاح‌طلبان مهم است چراکه شهرداری‌های کلان‌شهرها مهم بوده و اعتبارات عمرانی شهرداری‌ها چندین برابر اعتبارات یک استان است.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: نتایج انتخابات شوراهای اسلامی در شهرستان های رامشیر، دشت آزادگان و شادگان اعلام شد

وی در پایان با اشاره به تصمیم نهایی نیروهای انقلاب در انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: هدف نیروهای انقلاب این نیست که لزوماً بر سر انتخاب حجت‌الاسلام رئیسی و یا آقای قالیباف اجماع صورت گیرد بلکه این است که جریان مدیریت کشور با پیروزی نیروهای انقلاب بر رقیب اصلاح شود؛ هیچ یک حامیان و ستادهای انتخاباتی نامزدهای نیروهای انقلاب نباید یکدیگر را تخریب کنند و همه نیروهای انقلاب باید در یک جبهه متحد قرار گیرند.

انتهای پیام/ج/