پارسا نیوز : ۹ ارزویون نفر از اقشار آسیب پذیر کشور بیمه شدند

پارسا نیوز : ۹ ارزویون نفر از اقشار آسیب پذیر کشور بیمه شدند

قائم‌مقام وتخت بهداشت گفت: راجع به طرح تحول سلامت طی یک سال ۹ ارزویون نفر از اقشار آسیب پذیر کشور بیمه شدند.

به گزارش ایسنا، ایرج حریرچی راجع به مراسم تودیع و معارفه روسای دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: این امر راجع به دنیا بی‌سابقه بوده و از اهمیت بسیار مهمی راجع به ارتقای سلامت مردم برخوردار است.

وی با بیان اینکه راجع به یک سال میزان پرداختی مردم راجع به بخش سلامت و هزینه راجع بهمانی آنان ۱۰ هزار ارزویارد تومان کاهش یافته است، بیان کرد: طرح تحول سلامت امید به زندگی را راجع به افراد افزایش داده است.

قائم‌مقام وتخت بهداشت خاطرنشان کرد: راجع به چهل سال گذشته امید به زندگی راجع به کشور ۴۵ سال بود که این میزان راجع به سال جاری برای زنان ۸۰.۴ و برای مردان نیز به ۷۶.۶ رسیده است.

حریرچی تصریح کرد: راجع به دهه ۵۰ از هر یکهزار نوزاد متولد شده، ۱۷۶ نفر تا سن پنج سالگی فوت می شدند که این میزان راجع به سالهای اخیر به تخت ۲۰ نفر رسیده است.

پیشنهاد ویژه :   اجتماعی : فرمانده سپاه سیدالشهداء تهران:مقاومت تنها راه مقابله با توطئه دشمنان است

وی با بیان اینکه تا قبل از طرح تحول سلامت به ازای هر یکهزار نفر یک و نیم تخت بیمارستانی داشتیم، ادامه داد: این میزان طی سه سال گذشته به ۱.۷ تخت افزایش یافته است.

قائم‌مقام وتخت بهداشت عنوان کرد: سازمان بهداشت جهانی از طرح تحول سلامت به عنوان یک طرح بسیار موفق و با دستاوردهای بسیار عظیم یاد کرده است.

حریرچی با اشاره به میزان هزینه بخش راجع بهمان و سلامت تاکید کرد: سالانه راجع به آمریکا دو هزارو ۲۰۰ ارزویارد دلار راجع به حوزه سلامت هزینه می شود راجع به حالی که کل پول هزینه شده بخش سلامت کشور اعم از بخشهای دستگاه اجرای و خصوصی راجع به سال گذشته ۳۱ ارزویارد دلار بوده است.

وی با بیان اینکه برای طرح تحول سلامت از منابع سنگیند ۲.۸ ارزویارد دلار راجع به نظر گرفته شده است، گفت: راجع به گذشته ۷۰ راجع بهصد جمعیت راجع به روستاها ساکن بود که این میزان روند معکوس داشته و ۷۵ راجع بهصد جمعیت راجع به حال اماده راجع به شهرها ساکن هستند.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: ستاد انتخابات کشور یا ستاد تبلیغات روحانی؛ مساله این است!/ آقایان! حقوقی که از وزارت کشور می‌گیرید و از یک نامزد پشتیبانی می‌کنید، قطعا حرام است

قائم‌مقام وتخت بهداشت اضافه کرد: راجع به گذشته برای پیدا کردن یک نفر باسواد راجع به روستاها برای بهورز دچار مشکل می شدیم اما اکنون راجع به خیلی از روستاهای دورافتاده ما ۴۵ راجع بهصد از زنان ۱۵ تا ۴۰ ساله باسواد بوده و تحصیلات دانشگاهی دارند.

به گزارش ایسنا، راجع به پایان این مراسم از زحمات دکتر رضا چمن رئیس سابق علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تقدیر و دکتر اورنگ ایلامی به عنوان رئیس سنگیند دانشگاه علوم پزشکی معرفی شد.


انتهای پیام