پارسا نیوز : ۹ غذای مفید برای ورزشکاران

پارسا نیوز : ۹ غذای مفید برای ورزشکاران

ورزشکاران مرسوما برای این که بتوانند کارایی خود را افزایش دهند کربوهیراجع بهات و پروتئین زیاد مصرف می‌کنند اما مواد غذایی مختلفی هستند که می‌توانند برای ورزشکاران مفید باشند.

به‌ گزارش ‌ایسنا، بهتر است ورزشکاران از مواد غذایی طبیعی به جای غذاهای فراوری شده استفاده کنند.

مصرف غذاهای سالم تنها نباید بعد از ورزش یا قبل از آن باشد،‌ بلکه ورزشکاران باید راجع به وعده‌های مختلف شبانه‌روزی غذاهای مناسب مصرف کنند.

۹ غذایی که بهتر است راجع به سبد غذایی ورزشکاران باشد عبارتند از:

۱٫ کینوآ:

کینوآ گیاهی است که دانه‌های خوراکی دارد و به اسفناج شباهت دارد. این گیاه پروتیین زیادی دارد و جزو معدود گیاهان است که ۹ آمینو اسید مورد نیاز بدون را داراست. این آمینو اسیدها به ساخت عضلات بدن و ریکاوری بعد از ورزش کمک می‌کنند.

کینوآ هم‌چنین حاوی فیبرو کربوهیراجع بهات است. می‌توان این گیاه را راجع به وعده صبحانه با عسل مصرف کرد.

۲٫ توت‌ها:

توت‌ها حاوی آنتی اکسیدان و ویتامین‌های A ،C و E هستند. خوردن توت‌ها باعث می‌شود که بدن راجع به زمان ورزش شدید بهتر حفاظت شود.

پیشنهاد ویژه :   تفریحی و گردشگری: لزوم همت جمعی برای فراهم کردن امنیت جانی گردشگران نوروزی در گیلان

سعی کنید شاتوت و توت سیاه مصرف کنید که پررنگ‌تر هستند. این نوع توت‌ها آنتی اکسیدان بیش‌تری دارند.

۳٫ سالمون:

ماهی سالمون حاوی پروتیین و امگا سه است. این مواد از تورم عضلات جلوگیری می‌کنند و کارایی ورزشکاران را افزایش می‌دهند. خوردن سالمون از بیماری‌های قلب نیز جلوگیری می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد که خوردن غذایی راجع بهیایی دو بار راجع به هفته‌ بسیار مفید است.

۴٫ حبوبات:

ورزشکارانی که گیاه‌خوار هستند می‌توانند حبوبات مصرف کنند تا پروتیین بدن را تامین کنند. حبوبات را راجع به سالاد و حتی وعده‌های غذایی مرسوم خود داشته باشید.

حبوبات مانند گوشت، پروتیین دارند اما تفاوت آن‌ها با گوشت این است که چربی ندارند و حاوی فیبر زیادی هستند.

۵٫ پاستا:

پروتیین برای ساختن عضلات لازم است، اما کربوهیراجع بهات‌ هم‌چنان یکی از مواد غذایی اصلی است که ورزشکاران باید مصرف کنند.

بدن ورزشکاران از کربوهیراجع بهات به عنوان سوخت استفاده می‌کنند. بدن می‌تواند پروتیین و چربی را بسوزاند، اما باید ابتدا آن‌ها را به کربوهیراجع بهات تبدیل کند.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : تفاوت برانکو و منصوریان +عکس

پاستا فیبر زیاد دارد و قند آن کم است.

۶٫ موز:

موز قند قابل هضم دارد و حاوی الکترولیت است. موز حاوی پتاسیم زیاد است. خوردن موز از آسیب رسیدن به عضلات جلوگیری می‌کند.

۷٫ کلم‌ها:

همه سبزیجات می‌توانند به تامین ویتامین و مواد معدنی بدن کمک کنند اما سبزیجاتی که برگ‌های تیره دارند مانند بروکلی، کلم بروکسل و … آنتی اکسیدان و فیبر زیاد دارند. راجع به نظر داشته باشید که کلم‌های تیره رنگ بهتر هستند.

۸٫ آجیل و کره مغزها:

مغزها حاوی پروتیین و چربی‌های سالم هستند. این موارد راحت هضم می‌شوند و قند خون را تنظیم می‌کنند. خوردن کره بادام و کره بادام زمینی نیز بسیار خوب است و پروتیین و چربی بدن را تامین می‌کند.

۹٫ شیر کاکائو:

بر خلاف آن چه که همه فکر می‌کنند ورزشکاران لازم نیست که بعد از ورزش پروتیین خیلی زیاد مصرف کنند. می‌توانید بعد از ورزش شیر کاکائوی کم چرب بنوشید این نوشیدنی به عروق خونی و عضلات شما کمک می‌کند.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : محجوب را برای حضور در MMA تشویق کردم

انتهای پیام