پیشنهادی: بوشهر|نقش مدیریت جامعه در کاهش اثرات ممنوعیت‌ها + فیلم – اخبار پارسا

پیشنهادی: بوشهر|نقش مدیریت جامعه در کاهش اثرات ممنوعیت‌ها + فیلم – اخبار پارسا

به گزارش پارسا از بوشهر، یکی از دغدغه‌های مهم مردم اثرات نامطلوب ممنوعیت‌ها بر بازار و روند فعالیت اقتصادی و پولی جامعه است که در این بین مدیریت بخش‌های مختلف می‌تواند در کاهش این ممنوعیت‌ها مؤثر باشد.

برای مقابله با ممنوعیت‌ها، ضمن توجه به تولیدات داخلی و افزایش کیفیت باید سیاست‌های اقتصادی و پولی داخلی در راستای پشتیبانی از کالای ایرانی مورد توجه قرار بگیرد.

تولیدکنندگان نسبت به ارتقاء کیفیت محصول تولیدی توجه کنند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با تأکید بر نظارت مستمر از  عرضه کالا و قیمت فروش اظهار داشت: پشتیبانی از کالای ایرانی منوط به همکاری همگان در این عرصه است که در میان باید تولیدکنندگان نسبت به ارتقاء کیفیت محصول تولیدی توجه کنند.

سید حسین حسینی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار پارسا با بیان اینکه شکوفایی اقتصادی با پشتیبانی از کالای ایرانی محقق می‌شود بیان کرد: شکوفایی اقتصادی با پشتیبانی از کالای ایرانی  محقق و این مهم راهکار و نسخه‌ای شفابخش برای اقتصاد جامعه تلقی می‌شود.

پیشنهاد ویژه :   پیشنهادی: آغاز اجرای آتش‌بس در غوطه شرقی دمشق همراه با کارشکنی تروریست‌ها

مبارزه با قاچاق در استان بوشهر در اولویت تمامی دستگاه‌های ذیربط قرار دارد 

وی با تأکید بر مبارزه قاطع با قاچاق کالا در همه عرصه‌ها گفت: مبارزه با قاچاق در استان بوشهر در اولویت تمامی دستگاه‌های ذیربط قرار دارد  که در این راستا برنامه مدونی تدوین و اجرایی شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر پشتیبانی از کالای ایرانی را در جلوگیری از اثرات ممنوعیت‌ها مؤثر دانست و تأکید کرد: پشتیبانی از کالای ایرانی  نه تنها سبب شکوفایی اقتصاد، رونق بازار و اشتغال می‌شود بلکه از سوی دیگر کاهش اثرات ممنوعیت‌ها را در پی دارد.

حسینی محمدی با بیان اینکه  پشتیبانی از کالای داخلی افزایش اشتغال و سرمایه گذاری را فراهم می‌کند خاطر نشان کرد: کنترل واردات و افزایش صادرات به عنوان یکی از رکن‌های اصلی اقتصاد مورد توجه قرار دارد که در این راستا توسعه صادرات در اولویت قرار گرفته است.

نقش مهم مدیران در حل مشکلات اقتصادی و مقابله با ممنوعیت‌ها

شهروندان معتقد هستند مدیران در بخش‌های مختلف جامعه می‌توانند در کاهش مشکلات اثربخش باشند که این مهم با همکاری ، تعامل و خدمتگذاری صادقانه آنان محقق می‌شود.

پیشنهاد ویژه :   پیشنهادی: تور جهانی والیبال ساحلی و آینده‌ای نامعلوم - اخبار پارسا

یکی از شهروندان با اشاره به ممنوعیت‌های جدید علیه ایران اسلامی اظهار داشت: ایران از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون همواره ممنوعیت بوده و تاکنون اثرات قابل توجهی نداشته بلکه سبب پیشرفت در بخش‌های گوناگون شده است.

سوءمدیریت‌ها مشکلات گوناگون در جامعه ایجاد می‌کند

وی با تأکید بر نقش مهم مدیریت صحیح در کاهش اثرات ممنوعیت‌ها افزود: سوءمدیریت‌ها مشکلات گوناگون، پیچیدگی‌ها و موانع داخلی بر سر کار و کسب و اقتصاد ایجاد می‌کند.

یک کارشناس اقتصادی نیز در گفت‌وگو با تأکید بر توجه به افزایش بنیه اقتصاد و اصلاح ساختارهای دست و پاگیر اقتصادی گفت: این مهم سبب افزایش توان اقتصادی در راستای مقابله با ممنوعیت‌ها محسوب می‌شود.

وی، توجه به ظرفیت و توان بخش خصوصی و حل مشکلات آنان را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: مبارزه واقعی با فساد با شفاف‌سازی یک امر مهمی در مقابله با مشکلات اقتصادی است که این مهم تاب‌آوری اقتصاد را در مقابل ممنوعیت‌ها را افزایش می‌دهد.

پارساش