پیشنهادی: سنندج| مشکل فرزندان شهدا و جانبازان کردستان با “دسته‌گل و ۱۰۰ هزار تومان هدیه” برطرف نمی‌شود – اخبار پارسا

پیشنهادی: سنندج| مشکل فرزندان شهدا و جانبازان کردستان با “دسته‌گل و ۱۰۰ هزار تومان هدیه” برطرف نمی‌شود – اخبار پارسا

به گزارش پارسا از سنندج، محمود الله‌مرادی امروز در جلسه هماهنگی بزرگداشت روزهای ارتش، پاسدار و جانباز که در سالن شهدای دولت استانداری کردستان برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی و تبریک سال نو و روز ارتش اظهار داشت: اقتدار نظام جمهوری اسلامی در دنیا بی‌نظیر است.

وی گفت: حقیقتاً زحمات نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی با یکی دو جلسه جبران نمی‌شود، به‌جای برگزاری این جلسات به ادارات ابلاغ شود که جایگاه فرزندان شهدا و جانباز در سطح ادارات استان نگه داشتن و برای آنها حرمت قائل شوند چراکه مشکل این قشر با دسته‌گل و ۱۰۰ هزار تومان حل نمی‌شود.

دبیر ستاد احیای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر کردستان با اشاره به مشکلات موجود در سطح ادارات استان تصریح کرد: برخی از مسئولان کردستانی متوجه نیستند که فرزندان شهدا و جانباز برگردن ما حق دارند، بنده اطلاع دارم در برخی ادارات وقتی فرزند شهیدی برای کوچک‌ترین امکانات روزمره زندگی و کار اداری جزئی خود به آن اداره مراجعه می‌کند، با تمسخر روبه‌رو می‌شود، آیا این فرهنگ احترام به کسانی است که زمانی تمام هستی خود را دادند تا انقلاب زنده بماند و راه ادامه پیدا کند؟، متأسفانه شاهد نگه داشتن این احترام نیستیم.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: «بصیرت سیاسی جمهور مردم»؛ عامل تحقق مردمسالاری دینی واقعی در ایران/ رشد آگاهی مردم در انتخاب‌های مهم و بزنگاه‌های سرنوشت ساز کشور تاثیر بسزایی دارد

وی ادامه داد: انتظار داریم که احترام و شأن فرزندان شهدا و جانباز نگه داشتن شود، بنده سراغ دارم در اداره‌ای به یک فرزند شهدا مسئولیت سپرده شده اما هیچ امکاناتی در اختیار وی قرار نگرفته و آنقدر تحقیر شده که با گریه و زاری مجموعه را ترک کرده که انجام این رفتارها در ادارت قابل قبول نیست.

الله‌مرادی با اشاره به سخنان امام(ره) افزود: اگر کسی نسبت به خانواده معظم شهدا بی‌احترامی کند باید به‌عنوان ضد انقلاب مورد تعقیب قرار گیرد، نباید شهدای

وی اظهار کرد: باید مسئولان نسبت به خانواده‌های معظم شهدا توجه و از آنان سرکشی کنند چراکه امنیت کنونی مرهون خون پاک شهیدان انقلاب اسلامی است، که از نظام دفاع کردند.

دبیر ستاد احیای امربه‌معروف و نهی از منکر کردستان خاطر نشان کرد: بنیاد شهید به سراغ خانواده‌های معظم شهدا که در روستاهای دور افتاده مورد بی‌توجهی قرار گرفته‌اند، برود و به آنها توجه کند.

برخی از جانبازان کردستانی کم‌تر مورد توجه قرار گرفته‌اند

مشاور عالی و رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان نیز در این جلسه اظهار داشت: انتظار داریم توجه بیشتری به جانبازان استان شود چراکه برخی از آنان یا اصلاً دیده نشده‌اند و یا کم‌تر مورد توجه قرار گرفته‌اند.

پیشنهاد ویژه :   پیشنهادی: ترامپ به انتخابات ۲۰۲۰ می‌اندیشد - پارسا

حجت‌الاسلام مهدی فرزی افزود: در شهرستان مریوان و سقز جانبازانی داریم که کم‌تر مورد توجه قرار گرفته‌اند و باید در این خصوص برنامه‌ریزی خوبی صورت بگیرد تا بیشتر مرود توجه و احترام قائل گیرند.

وی گفت: پیشنهاد می‌شود در مراسم قدردانی از تلاش‌های نیروهای ارتش کردستان نیز از سربازان و پیشکسوتان تجلیل شود.

رضا میرزایی مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کردستان نیز اظهار داشت: پیشنهاد می‌شود که برنامه‌های این ایام بیشتر جنبه مردمی پیدا کند چراکه سبب ایجاد صفا و صمیمیت می‌شود و بیشتر بازتاب دارد.

پارساش