پیشنهادی: عملیات قریب‌الوقوع ارتش سوریه برای پاکسازی جنوب دمشق از وجود داعش

پیشنهادی: عملیات قریب‌الوقوع ارتش سوریه برای پاکسازی جنوب دمشق از وجود داعش

منابعی در سوریه از آماده شدن ارتش این کشور برای پاکسازی اردوگاه یرموک در جنوب دمشق از اعضای داعش خبر دادند.

پارسا، به نقل از العهد، اردوگاه فلسطینی نشین یرموک، منطقه حجرالاسود و بخش جنوبی محله  “التضامن” که همگی در جنوب دمشق در محاصره ارتش سوریه قرار دارند سال‌هاست در اشغال گروه تروریستی داعش و بقایای افراد مسلح مخالف نظام است.

رسانه‌های محلی اعلام کردند که ارتش سوریه تجهیزات نظامی، سلاح‌های سنگین، خودروهای زرهی، صدها نیروی هم پیمان خود به ویژه گروه‌های فلسطینی را در اطراف این منطقه مستقر کرده است.

آمادگی‌های ارتش سوریه همزمان با مورد هدف قرار بردن برخی محله‌های جنوبی دمشق با گلوله خمپاره‌ از اردوگاه یرموک صورت گرفت که منجر به کشته شدن یک کودک و زخمی شدن ۹ تن دیگر و نیز وارد آمدن ضرر مالی به منازل مردم شد.

داعش به طور کامل کنترل منطقه حجرالاسود که به بخش شمالی اردوگاه یرموک متصل است را در دست دارد و همچنین بخش‌های گسترده‌ای از جنوب اردوگاه مذکور را نیز در اشغال دارد همچنین بخش‌های کوچکی از باختر اردوگاه یرموک تحت کنترل جبهه النصره است.

مناطق تحت کنترل داعش(توسی) و النصره و همپیمانانش(سبز) در جنوب دمشق

داعش همچنین بر مناطقی در بخش‌های شرقی محله “القدم” در مجاورت با حجرالاسود و بخش جنوبی محله التضامن در نزدیکی اردوگاه یرموک حضور دارد.

پیشنهاد ویژه :   حسینیه پارسا: خانم بازیگر ماجرای عاشق شدنش را لو نداد!/ انتقاد مهران مدیری از افزایش لحظه‌ای قیمت‌ها

در همین راستا، انور عبدالهادی، مدیر اداره سیاسی سازمان آزادی بخش فلسطین در سوریه تصریح کرد، زمان آن فراسیده است که به افراد مسلح در اردگاه یرموک این اعلام خطر داده شود که یا باید حاکمیت دولت را بپذیرند یا اینکه به مناطقی بروند که امثال آنها در آنجا پذیرفته می‌شوند، چراکه آنها باید این اردوگاه ‌ها را ترک کرده و آن را برای سوری‌ها و فلسطینی‌هایی که ساکن این اردوگاه هستند، بگذارند.

وی افزود، سوری‌ها و فلسطینی‌هایی که ساکن این اردوگاه هستند، به دلیل حضور افراد مسلح در این اردوگاه‌ها و انجام شنیع‌ترین جنایت‌ها در آن متحمل رنج‌های بسیاری شده‌اند.

منابع داخلی اعلام کردند که روند مذاکراتی که از طریق میانجیگری روسیه صورت گرفت تا این لحظه نتیجه‌ای به دنبال نداشته و احتمالا ارتش سوریه به راه حل نظامی متوسل شود.

پارسا