پیشنهادی: مرکزی|‌ ‌سازمان تبلیغات ‌برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی گام‌های مثبتی برداشته است – اخبار پارسا

پیشنهادی: مرکزی|‌ ‌سازمان تبلیغات ‌برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی گام‌های مثبتی برداشته است – اخبار پارسا

به‌گزارش پارسا از ساوه، حجت‌الاسلام صفر قربان‌پور در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ساوه با اشاره به رسالت سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: سازمان تبلیغات براساس آیین، اساس‌نامه و ولایت‌پذیریش مکلف است اهداف عالی و کلان خود  را درراستای ارتقاء باورهای دینی، اخلاقی و مذهبی مردم قرار بدهد و از مجموع داشته‌هایش به‌ویژه بحث نیروی انسانی مردمی و اداری درراستای کیفیت و بهره‌وری باورها، فضایل اخلاقی و مبانی دینی که در سطح کلان است رشد پیدا کند.

وی افزود: همچنین این سازمان مکلف به ضابطه‌مندی از جمله در امور اجتماعی مرتبط، مباحث مردمی و مکتبی بود و باید بخشی را به‌عنوان ساماندهی هیئات مذهبی، مجالس و محافل قرآنی اختصاص بدهد که خوشبختانه سازمان تبلیغات اسلامی باتوجه به رسالت محول شده در سطح کلان در استان و شهرستان‌های استان موفق بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: امروز هم سازمان تبلیغات به‌سبب نیازهای اجتماعی در شرایط کنونی درراستای توجه به مباحث خاص از جمله پرداختن به مباحث فناوری رسانه‌ای، مباحث مربوط به فضای وب و مباحث مربوط در بحث مقابله با آسیب‌های اجتماعی قدم‌های مثبتی را برداشته است.

پیشنهاد ویژه :   علمی و پزشکی: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

 قربان‌پور تصریح کرد: همچنین این سازمان مباحث مرتبط با چاپ، نشر و سازمان دادن به مباحث قرآنی وابسته تخصصی و پژوهشی را در اختیار مسئولان کشور به‌ویژه مقام معظم هدایت قرار داده است.

وی بیان کرد: از اقدامات موفق در استان مرکزی بحث ازدواج پایدار و موفق بوده که در این زمینه مجوز سامانه همسرگزینی با موفقیت عمل کرده که همه این موفقیت‌ها بیانگر این است که در تحقق آرمان‌ها در ابعاد گوناگون موفق بوده و این موفقیت استمرار دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سازمان تبلیغات یک مجموعه فرهنگی مرتبط با ساختار حاکمیتی و ولایت است، جدا از ساختار تشکیلاتی آن باید  با دیگر نهادها و دستاوردهای اسلامی هم‌سویی و هم‌خوانی داشته و اگر این هم‌خوانی وجود نداشته باشد نتیجه مطلوب اتفاق نخواهد افتاد.

قربان‌پور ادامه داد: پرداختن به ضروریات با محتوای مذهبی و مکتبی و حقایق موجود در کشور را باید یک اصل و اساس کار بدانیم و در کنار آن براساس اولویت‌بندی به دردهای واقعی جامعه و نیازمندی‌های جامعه توجه داشته باشیم و همچنین باور داشته باشیم که این فقر و نیازمندی‌ها در کشور وجود دارد.

پیشنهاد ویژه :   اخبار ویژه: عبارتی که رهبر انقلاب برای کسی به کار نبرده بود/ ماجرای فرش نخ‌نما و شوفاژ سرد خانه آقای خامنه‌ای

وی عنوان کرد: استفاده از ظرفیت‌های جوان در بخش مردان و بانوان و آسیب‌شناسی در بخش آقایان و خانم‌ها چه در حوزه مردمی و اداری مورد توجه باشد.

به گزارش پارسا، در این مراسم از زحمات “حجت الاسلام یزدان دوست” رئیس سابق سازمان تبلیغات اسلامی ساوه تقدیر و حجت‌الاسلام یعقوبی که ریاست سازمان تبلیغات شهرستان شازند را در کارنامه کاری خود دارد به‌عنوان ئیس جدید سازمان تبلیغات شهرستان ساوه معرفی شد.

پارسا/